متن نامه محمود صادقی به محسنی آژه ای درباره مهسا امینیبه گزارش صدای ایران، در نامه محمود صادقی به حجت الاسلام و المسلمین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه آمده است:

به نام خدا

جناب حجت الاسلام آقای محسنی آژه ای

رئیس محترم قوه قضائیه

با عرض سلام و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی (ع)

در پی انتشار خبری مبنی بر دستگیری زنی به نام مهسا امینی توسط گشت ارشاد و ابتلای وی به عارضه قلبی و به کما رفتن وی در محل دستگیری که موجب تشویش و اذیت عمومی شد، مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران اعلام کرد. در اطلاعیه ای آمده است: خانمی برای توضیح و آموزش به یکی از ادارات کلانتری تهران بزرگ معرفی شد که ناگهان در جمع سایر راهنمایی شدگان دچار عارضه قلبی شد. این زن بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به بیمارستان منتقل شد و تحت مداوا قرار دارد.

اولا نیروی انتظامی بر اساس کدام مجوز قانونی حق دارد شهروندان را دستگیر و به تعبیر خودشان برای توجیه و آموزش به مراکز پلیس راهنمایی کند؟

ثانیاً با توجه به اعترافات پلیس مبنی بر اینکه فرد نامبرده در هنگام بروز عارضه قلبی در یکی از ادارات کلانتری تهران بوده است، قطعاً حفظ جان و سلامت وی ​​بر عهده پلیس است.

انتظار می رود جنابعالی به عنوان رئیس قوه قضائیه که بر اساس قانون اساسی موظف به حمایت از حقوق فردی و اجتماعی هستید نسبت به این گونه رفتارهای ضابطان قضایی حساس بوده و دستور ویژه ای برای رسیدگی و برخورد صادر نمایید. با مسئولان مربوطه قانونی کنید و نتیجه اقدامات خود را به اطلاع عموم برسانید تا خانواده و افکار عمومی را التیام بخشید.

با احترام

محمود صادقی

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه

۲۴ سپتامبر ۱۴۰۱