متن تبرک قالیباف به مناسبت روز خبرنگارگزارش کردن صدای ایرانمتن پیام تبریک محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«نام خداوند بخشنده
تشبیه ایام سوگواری و مصیبت سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام) و یارانش. روز خبرنگار، یادآور رسالت مهم روشنگری، تبیین و حقیقت جویی مستتر در رسالت روزنامه نگاری است. رسالت انبیا و اولیای الهی در طول تاریخ، آشکار ساختن حقیقت و رسوایی نهضتی بوده است که با تحریف حقایق و بهره مندی از انحراف، تفرقه و تردید، پیوسته در صدد جلوگیری از هدایت بشریت بوده است. قیام تاریخی امام حسین (علیه السلام) خورشید تابناک مقابله با منحرفان از اسلام و تعالیم پیامبر (ص) بود. این قیام با نورانیت اهل بیت امام حسین (علیه السلام) و صدای حضرت زینب (سلام الله علیها) مانع از خاموش شدن چراغ هدایت شد و راهی سرخ و ماندگار برای ظهور گشود. حضرت حجت (علیه السلام).

امروز همه ما دو رسالت در پیش داریم و خبرنگاران می توانند در این دو وظیفه عمومی نقش بی بدیل داشته باشند: جهاد تبیین و جهاد تصمیم. در جهاد تبیین، مقابله با جریان تحریف و امید آفرینی، اصلی ترین جهادی است که حقیقت جویان را از دروغگویان جدا می کند. دست‌های آلوده با استفاده از پیچیده‌ترین تکنیک‌های جنگ روانی در حال ایجاد خطا در سیستم محاسباتی ملت ایران هستند. آنان را از راه غرورآفرینی که پیموده اند پشیمان کن و از آینده روشنی که پیش رو دارند ناامیدشان کن. آنها باید به تلخی ها توجه کنند و پیروزی ها و افتخارات را پنهان کنند. خبرنگاران می توانند با انجام مأموریت تاریخی خود که جهاد تبیین است، موج استکبار و قدرت های ارتجاعی را برگردانند و در تاریخ ایران اسلامی نقش آفرینی کنند.

روزنامه‌نگاران به‌عنوان پرچم‌داران مطالبه و انتقاد، می‌توانند به تحقق هر چه بهتر این ضرورت کمک کنند

جهاد دیگر جهاد تصمیم است که مسئولین و کارگزاران نظام وظیفه اصلی را بر عهده دارند اما خبرنگاران به عنوان پرچمداران مطالبات و انتقادات می توانند به تحقق هر چه بهتر این ضرورت کمک کنند. در این جهاد خبرنگاران حقیقت جو باید در خط مقدم مطالبه نیازها و مطالبات مردم از مسئولین بوده و با نقد دلسوزانه و منصفانه کاستی ها و مشکلات در خدمت به مردم و رشد و بالندگی ایفای نقش کنند. توسعه ایران عزیزمان را به موقع، عاقلانه، شجاعانه و عادلانه مساعدت کنیم. شورای اسلامی با پذیرفتن مطالبات و انتقادات خبرنگاران انجام رسالت جهاد تصمیم‌گیری توسط این مجموعه پرتلاش را نه تنها مفید، بلکه رکن ضروری در تصمیم‌گیری و بهبود و اصلاح فرآیندهای تصمیم‌گیری در قوه مقننه می‌داند. .

از خبرنگاران عزیز در سراسر کشور به ویژه خبرنگاران مجلس دعوت می کنیم تا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را در مسیر تحول قوه مقننه یاری کنند.

اینجانب روز خبرنگار را گرامی داشته و به مناسبت این روز به همه خبرنگارانی که زندگی و بهترین سالهای جوانی خود را وقف رسالت روشنگری و حقیقت جویی کرده اند از خداوند متعال می گویم و از درگاه خداوند متعال برای همه آرزومندم. این عزیزان توفیق روز افزون در عرصه های جهاد تبیین و تصمیم.