متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذاهای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم ، تهیه رژیم غذایی مناسب برای بیماران و توصیه های غذایی لازم به بیماران کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، عادات غذایی مناسب را آموزش می دهد و اثرات برنامه را زیر نظر می گیرد تا از موثر بودن رژیم غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش کند. روند.
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر با توجه به وضعیت و نیازهای آنها تهیه می کند. او برای آنها میزان خوردن روزانه و مقدار خوردن غذا را تعیین می کند.
بیماران تحت نظر پزشک متخصص هستند تا رژیم غذایی مناسب را با توجه به شرایط خاص خود انتخاب کرده و روند درمان را تسریع کنند. بیمارانی که به دنبال این متخصصان هستند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بیماران سرطانی و بسیاری از بیماریهایی هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به دنبال این متخصصان هستند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بیماران سرطانی و بسیاری از بیماریهایی هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید زیاد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

من همیشه به غذا فکر می کنم

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس درخواست رژیم دارند ، داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای تغذیه سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم های تغذیه ای و درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، دوران کودکی و بیماری ها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید