متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه به ما شیوه زندگی سالم را آموزش می دهد؟


متخصص تغذیه این متخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری است. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. بسیاری از متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

اگرچه تغذیه یک رشته تخصصی با طیف گسترده ای از کاربردها در دنیای واقعی است ، اما دو حوزه اصلی وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

او به عنوان بخشی از یک تیم مختلف بهداشتی متشکل از متخصصان ، پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خانگی کار می کند. یک متخصص تغذیه می تواند درمان را از همه چیز بهینه کند آلرژی و عدم تحمل غذایی و اختلالات اشتها برای کمک به شما در اختلالات گوارشی و مشکلات وزن.

همین حالا با مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد تغذیه و عادات غذایی مناسب
 • تعیین برنامه های غذایی و تغذیه بر اساس ترجیحات و بودجه مشتری
 • اثرات برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت لزوم تغییر دهید

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه آموزش های لازم را می بینند و بر برخی زمینه ها تمرکز می کنند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش بیشتری دارد. برخی از ویژگی های تغذیه ذکر شده در بالا عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان از متخصصان ورزشی برای بهبود عملکرد ورزشی خود کمک می گیرند. تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای برای توسعه برنامه های تغذیه و مایع برای ورزشکاران یا تیم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

متخصص تغذیه نوزاد. این متخصصان برای بهبود سلامت تغذیه نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در علم پیری. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت سالمندان استراتژی های م eatingثر تغذیه ایمن را توسعه ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان یکی از اجزای مهم پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان تجربیات اساسی برای افراد مسن دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای افرادی که دارای نیازهای تغذیه ای ویژه هستند برای ارزیابی و اجرای درمان تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی حیاتی و ضروری است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT چنین عوارضی می تواند پیشرفت بیماری مزمن کلیه را به تاخیر بیندازد تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، AZN می تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه متخصص تغذیه شویم؟

متخصص تغذیه در رژیم درمانی تخصص دارد که شاخه ای از دانش در مورد رژیم غذایی و اثرات آن بر سلامتی است. یک متخصص تغذیه بسته به شرایط بیمار یا اهداف فردی رژیم غذایی خود را تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید مدارک زیر را برای اخذ گواهینامه تکمیل و گذرانده باشد:

 • مدرک کارشناسی با دوره های مورد تایید شورای اعتباربخشی آکادمی تغذیه و رژیم درمانی برای آموزش تغذیه و رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت ثبت انجام شده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید هر سال شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را داشته باشد تا گواهینامه هیئت مدیره را حفظ کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

مراحل زیر را می توان با مشورت متخصص تغذیه انجام داد:

ابتدا معاینه پزشکی کنید. یک متخصص تغذیه قبل از ارائه توصیه های غذایی باید از سلامت شما مطلع باشد. پزشک می تواند فشار خون و داده های آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیریدها ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی به طور جزئی یا کامل با رژیم غذایی و احتمالاً فعالیت بدنی کنترل می شوند.

اگر فقط به دنبال نکات تغذیه هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. می خواهید وزن کم کنید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ به اهداف خود زودتر فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود را از ملاقات با یک متخصص تغذیه می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی با یک متخصص تغذیه ملاقات می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، هرگونه واکنش نامطلوب به غذا ، مکمل ها ، سابقه وزن ، انتخاب رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه شما در تنظیم رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای متناسب با شیوه زندگی و نیازهای سلامتی شما کمک کند.

میزان مصرف غذای خود را ثبت کنید. اگر می پرسید ، هر چیزی را که می خورید و می نوشید در چند روز بنویسید. مقدار (در فنجان ، اونس ، قاشق غذاخوری و غیره) و طرز تهیه غذا ، مانند سرخ شده ، کبابی یا پخته شده.

آخرین توصیه

یک متخصص تغذیه با تجربه بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه بر نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های غذایی گران قیمت. بنابراین ، بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

رژیم غذایی خود را با مشاوره آنلاین تغییر دهید یکی از خدمات ویژه دکتر برای افرادی که علاقه مند هستند و به دنبال تغذیه هستند رژیم غذایی متعادل آنها با شرایط شما مطابقت دارند. از سوی دیگر ، افرادی که عاشق اختلالات خوردن هستند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی شما حتی با توصیه یک متخصص تغذیه می توانید رنج ببرید روانپزشک با تجربه پزشک برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی این بیماری.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید