ما از جهانی شدن عدالت حمایت می کنیم


به گزارش صدای ایران به نقل از پایگاه ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آسیب ها و آسیب ها اشاره کرد. خطرات نظم فعلی و رو به وخامت. جهان به تلاش متراکم و مستمر ملت ایران برای تشکیل نظام عادلانه و نظام نظامی در جهان و با برشمردن مصادیق بی‌شمار بی‌عدالتی و استانداردهای دوگانه آمریکا در قبال موضوعاتی مانند تروریسم و ​​حقوق بشر در بخش‌های مختلف توجه کرد. جهان از جمله در مواجهه با ایران. به سرفصل های نقش برجسته و رهبری جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی در برابر سیاست های قهری و مداخله جویانه از جمله مهار تروریسم ساخت آمریکا و عدم تغییر نقشه کشورهای منطقه به فرماندهی سردار شهید سلیمانی پرداخت. و تاکید کرد: رسیدگی قضایی عادلانه به جنایت رئیس جمهور سابق آمریکا از طریق دادگاه عادلانه پیگیری خواهیم کرد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ناتوانی تحریم ها در توقف ایران پیشرفته و مستقل و اعتراف رسمی به شکست شرم آور دولت آمریکا در فشار حداکثری علیه ایران، به موضوع نقض عهد آمریکا در موضوع توافق هسته ای اشاره و توضیح داد. منطق روشن جمهوری اسلامی در اخذ تضمین های پایدار برای استفاده از منافع اقتصادی در بخش پایانی سخنان خود چالش انرژی در دنیای کنونی را یادآور شد و برنامه جمهوری اسلامی ایران را برای تامین امنیت عادلانه انرژی اعلام کرد. در جهان.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

الحمد لله رب العالمین و درود و رحمت خدا بر سیدنا محمد و آل و یارانش باد.

ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم تلاوت کنند.

ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم به قسط و عدل قیام کنند. (حدید-۲۵)

پروردگارا، درود و سلام ما را به ارواح مطهر پیامبران عظام «ابراهیم و موسی و عیسی و محمد» که درود خدا بر آنان باد که پیام «عقلانیت، عدالت، معنویت و اخلاق» را به گوش مردم رساندند. جهان و پایه های جهل و ظلم را ویران کرد. تا مردم بتوانند دنیای بهتری برای خود بسازند.

جناب رئیس محترم

خانم ها و آقایان

معیار اساسی برای ساختن دنیایی بهتر، عدالت است. تمام آرمان های انسانی در نهایت با عدالت سنجیده می شود. «عقلانیت مبتنی بر وحی» قائل به چارچوب وسیعی برای عدالت است; عدالت یعنی نفی بی عدالتی. ما پرچمدار عدالتی هستیم که همه مراتب ظلم اعم از «ظلم به خود و خدا و جامعه و هستی» را نفی می کند. میل به برقراری عدالت ودیعه الهی در وجود همگان است و انباشت بی عدالتی باعث می شود ملت ها در قالب انقلاب های مردمی حرکت کنند.

اگرچه بسیاری از نهضت ها به بلوغ انقلاب نرسیدند و بسیاری از انقلاب ها از مسیر اصلی خود منحرف شدند، اما موفقیت برخی از ملت ها مانند ملت ایران در ادامه ماهیت انقلاب، امید به برقراری عدالت را در جهان زنده نگه داشته است. قلب مردم جهان است.

انقلاب اسلامی ایران تبلور حرکت ملت ایران به سوی عدالت خواهی بود که با وجود فتنه های مختلف توانسته از عزت و اصالت آرمان های خود پاسداری کند. ملت ایران در گام اول، بنای نظام پیشرفته مدنی-سیاسی مبتنی بر «عقلانیت برخاسته از وحی» را به نام جمهوری اسلامی بنا کرد و در گام دوم به دنبال تشکیل «نظم عادلانه بین‌المللی» است. و سیستم”. عناصر کلیدی در این مسیر «خداپرستی، آگاهی، نوع دوستی و چندجانبه گرایی» است.

خانم ها و آقایان

من افتخار می کنم که نماینده ملتی هستم که میراث تمدنی بزرگی دارد. ملتی که همیشه آزاد بوده و قرن ها تلاش حاکمان را برای به بردگی کشیدن سرنوشت خود ناکام گذاشته است. ملتی که همواره ظلم و ستم را عامل تباهی دانسته و در طول تاریخ خود با اسارت سایر ملل نیز مبارزه کرده است. از «اسارت بابلی» تا «اسارت فلسطین».

ما به یک سرنوشت مشترک برای بشریت اعتقاد داریم و از جهانی شدن عدالت حمایت می کنیم. آنچه را برای خود می پسندیم برای دیگران آرزو می کنیم و آنچه را برای خود نمی پسندیم به دیگران تحمیل نمی کنیم. ملت ایران بر این باور است که عدالت باعث وحدت و ظلم ایجاد جنگ می کند.

اگر کشوری در داخل خود مدعی عدالت باشد اما در خارج از کشور انواع تروریست ها را تربیت کند و ملت ها را بکشد و یا با اعمال فشارهای مختلف ملت ها را مجبور به تسلیم کند، شرم آور انسانیت و آزادی و عدالت است.

رئیسی: ما از جهانی شدن عدالت حمایت می کنیم
انسانیت منحصر به بخشی از انسانها نیست و حقوق بشر جز با تأمین حقوق همه انسانها تصور نمی شود. جمهوری اسلامی ایران با الهام از اعتقادات دینی و بر اساس روح و متن قانون اساسی خود یکی از کارآمدترین سازوکارها را در حمایت از حقوق بشر دارد و با موثرترین ابزار، احقاق حقوق پایمال شده هر فرد را میسر می سازد. یک مأموریت انسانی، یک مسئولیت حاکمیتی و یک مأموریت محول شده توسط مردم را می داند. جمهوری اسلامی معیارهای دوگانه برخی از دولت ها در زمینه حقوق بشر را مهمترین عامل نهادینه سازی نقض حقوق بشر می داند که نتیجه آن موضع گیری های متنوع و متعددی در خصوص یک حادثه در دست بررسی در جمهوری اسلامی ایران و ایران است. سکوت مرگبار در مورد کشته شدن ده ها زن بی پناه. در مدت کوتاهی در یکی از کشورهای غربی. تا زمانی که این دوگانگی ادامه دارد، حقوق بشر از نقض مکرر مصون نخواهد بود.

این خبر تکمیل شد