ما آماده گسترش روابط با ونزوئلا در همه زمینه ها به ویژه هستیمبه گزارش صدای ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی در دیدار با رامون بلاسکوز، فرستاده ویژه رئیس جمهور و وزیر حمل و نقل ونزوئلا، گفت: روابط تهران – کاراکاس به سرعت در حال گسترش و پیشرفت است. وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در روزهای سخت ونزوئلا دوست بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به سیاست توسعه روابط تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست، بر افزایش سطح همکاری های کشورمان و کشورهای آمریکای لاتین به ویژه با توجه به ظرفیت های مختلف موجود تاکید کرد و افزود: آماده تقویت روابط با ونزوئلا در همه ابعاد هستند. گسترش حوزه ها به ویژه در زمینه های تجاری، انرژی، فناوری، علمی و دفاعی.

«رامون بلاسکوز» فرستاده ویژه رئیس جمهور و وزیر حمل و نقل ونزوئلا نیز با ابراز خرسندی از گسترش سطح روابط جمهوری اسلامی و کشورش بر تلاش کاراکاس برای افزایش سطح اقتصادی، تجاری، ترانزیتی تاکید کرد. و همکاری سیاسی

فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا همچنین به توانمندی های فنی و مهندسی کشورمان اشاره کرد و خواستار گسترش تعاملات دو کشور در این زمینه شد.

در این دیدار وزیر حمل و نقل ونزوئلا که رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ونزوئلا است پیام نیکلاس مادورو را به رئیسی تقدیم کرد.