مارها از جان عسگر چه می خواهند؟


مارها از جان عسگر چه می خواهند؟

گزارش کردن صدای ایراندر پی انتشار مطلبی در مورد ماجرای مارگزیدگی مستمر اصغر شریفی که در خردادماه ۱۳۹۸ از استان فارس پخش شد، کاربران فضای مجازی هر از چندگاهی نسبت به برخورد خبرنگار با این ماجرا واکنش های طنز نشان می دهند و از هشتگ #اصغر استفاده می کنند. در توییتر. آن را داغ می کنند و توییت هایی درباره آن منتشر می کنند. شایان ذکر است که مارهای زیادی دائما پای راست این هموطن را نیش می زنند، دلیل این حادثه دلخراش مشخص نشده است.

ماجرای عجیب عسگر شریفی مردی ساکن روستای تل پوک سروستان سال ها در میان دوستان و اهالی محل مورد بحث قرار گرفت و این روزها با انعکاس یک گزارش تلویزیونی در فضای مجازی بسیاری از آن خبر دارند. .

عسگر شریفی از اهالی روستای تل پوک سروستان

برترین ها: ماجرای عجیب عسگر شریفی، مردی ساکن روستای تل پوک سروستان سال ها در میان دوستانش و اهالی محل مورد بحث قرار گرفت و این روزها به دلیل بازتاب گزارش تلویزیونی در این شهر، بسیاری از آن خبر دارند. فضای مجازی به گزارش جام جم، عسگر مردی ۵۰ ساله است و می گوید از مارگزیدگی که همیشه پای راستش را هدف قرار می دهد به ستوه آمده است. این مرد در گزارش تصویری که سید نصرا موسوی از او ساخته برای اولین بار مقابل دوربین از ماجرای عجیب خود با مارها می گوید و همسایگانش نیز این موضوع را تایید می کنند.

اینکه سید نصرا… موسوی چگونه این موضوع را پیدا کرد و برای اولین بار راوی داستان عسگر شد، حکایت جالبی دارد. آشنایی او با ماجرای عجیب عسگر از طریق عمویش که از اهالی روستای تل پوک، همسایه این مرد و شاهد مارگزیدگی های مکرر اوست، اتفاق افتاده است. عمویی از خواهرزاده اش می خواهد که داستان عسگر را به تصویر بکشد تا شاید کسی درباره او فکر کند و دلیل تکرار این ماجرا را دریابد.

موسوی درباره تهیه این گزارش توضیح می دهد: هشت سال است که خبرنگار هستم. من خبرنگار آزاد هستم و اخبار سروستان را برای صدا و سیمای استان پوشش می دهم. من یک عمو دارم که در روستای تل پوک زندگی می کند. یک بار گفت: همسایه ما در این روستا همیشه مار گزیده می شود. این خیلی عجیب است و هیچ کس دلیل آن را نمی داند. این شخص و خانواده اش در عذاب هستند. شما که رسانه هستید بیایید این موضوع را رسانه ای کنید. ثواب دارد و شاید مسئولی پیدا شود که فکری به حال این بنده خدا کند.

وی ادامه می دهد: به دایی اعتماد کردم و حرف های او برایم ملاک بود. وقتی از روستا دیدن کردم دیدم که شواهد محلی هم همین را نشان می دهد. اهالی روستا و خانواده آقای شریفی از این مشکل مطلع بودند و می گفتند این ماجرا صحت دارد. ضمناً زمانی که مشغول به کار شدیم در جریان گزارش ما که چند روز طول کشید دو بار مار او را گزید. در یکی از این موارد توانستیم او را به بیمارستان ببریم و عکسش را بگیریم. بعد از آن، مار یک بار دیگر او را نیش زد، بنابراین من موفق به گرفتن عکس نشدم. در واقع در آن روزها سه چهار بار مار او را گزید.

آقای شریفی حدود ۳۰ سال است که درگیر این ماجرا بوده است

موسوی درباره شرایط شریفی می گوید: حدود ۳۰ سال است که درگیر این ماجرا بوده است. از زمانی که او جوان و مجرد بود شروع می شود. در این ۳۰ سال پای راستش را هدف گرفته اند. طبق آمار ما ۴۶ تا ۴۷ بار این اتفاق افتاده است و در این مدت اقداماتی در بیمارستان شهدای سروستان پس از مارگزیدگی برای وی انجام شد. این بنده خدا کوچ نشین و کوچ نشین بود و فکر می کرد چون بیشتر در بیابان زندگی می کند مارها او را پیدا می کنند.

مارهای مختلف او را نیش می زنند

او مدتی است که در روستا زندگی می کند تا شاید مارها از کشتن او دست بردارند اما این اتفاق نیفتاده است و حتی گاهی در حالی که در خانه نشسته است توسط مار گزیده می شود. البته گاهی هم داد می زد تا اینکه همسایه ها می آمدند و نجاتش می دادند. گاهی فرار می کرد یا مار را می کشت. یک بار در نزدیکی پادگان مشغول چرای گاوهایش بود که سرباز پادگان کمک کرد تا او را نجات دهد. زمانی که او کوچ نشین بود، دکتری در اقلیدس به او گفت که مارها متوجه بوی پاهایت می شوند و تنها کاری که من می توانم برای تو انجام دهم این است که بخشی از گوشت پای راستت را که مورد حمله قرار گرفته است جدا کنم و از پای دیگر پیوند بزنم. جایی که آقای شریفی قبول نکرد. او توسط مارهای مختلف گزیده شد، نوع خاصی نیست، اما نمی دانیم نر است یا ماده.