مارشمالو در مورد اراده چه چیزی می تواند به شما بیاموزد؟ چیز لعنتی نیست.


آزمایش مارشمالو یک مطالعه گسترده و بسیار ساده است.

ختمی را جلوی کودک بگذارید. به آنها بگویید اگر بتوانند بدون غذا پانزده دقیقه در اتاق ختمی بمانند ، دومی را دریافت می کنند.

برخی از کودکان موفق می شوند ، برخی از کودکان شکست می خورند.

چند سال پیش مطالب زیر را نوشتم:

آزمایش مارشملو ، در تمام تجسماتش ، چیزی را که مدتهاست به آن اعتقاد دارم ، ثابت می کند: خودکنترلی ، توانایی نادیده گرفتن رضایت فوری و انجام وظیفه در دست ، تصور اینکه رضایت را به تأخیر می اندازد در واقع شیرین تر است … این چیزها ذاتی نیستند. مورد مطالعه قرار می گیرند. بسیاری از ما این را در سنین پایین تر از دیگران آموختیم ، اما نه از نظر ژنتیکی … بنابراین بحث “طبیعت و تربیت” مطرح می شود.

مقاله تأکید می کند که واکنش های یک شخص با (الف) شخصیت و (ب) موقعیت رنگ آمیزی می شود. در مورد کودکان صحبت شد ، اما من فکر می کنم این برای بزرگسالان اهمیت ویژه ای دارد ، و من حتی یک جزء سوم را از نظر مدیریت وزن اضافه می کنم: آزمایش. به عبارت دیگر ، عادت. [source]

آنچه من فکر نمی کنم این است: اگر می توانید قدرت اراده را بیاموزید ، پس وجود دارد دیگر همچنین اجزای تصمیم گیری مورد مطالعه قرار گرفت. به عنوان مثال ، ترس از قحطی احتمالی – ختمی دوم در واقع هرگز نمی آیدبه

من این سوال را قبلاً در وبلاگ پرسیدم.

واقعیت این است که اگر فقیر شوید ، خیلی سریع یاد گرفته اید که چگونه به آنچه که نیاز دارید دست پیدا کنید ، حداقل برای احساس سیری. این مهم است. به شما یاد می دهد چگونه خود را تغذیه کنید؟ در مورد تغذیه خود چه می آموزید؟ همچنین ، اگر نان شیرین است ، چیزی که در آن می ریزید شیرین است و هدف این است که تا جایی که ممکن است غذا بخورید تا شکم پر شود … این دوره عادات چقدر لذت بخش است؟ [source]

چرا دوباره همه چیز را مخلوط می کنم؟

در نتیجه ، تحقیقات جدید از این ایده که تأخیر در رضایت منجر به نتایج بهتر می شود ، حمایت محدودی می کند. در عوض ، یک ختمی دوم نشان می دهد که توانایی صید تا حد زیادی بر اساس زمینه های اجتماعی و اقتصادی کودک شکل می گیرد ، که به نوبه خود به این معنی است که کودکان توانایی به تأخیر انداختن رضایت برای مدت طولانی را ندارند. موفقیت دوره ای

[…]

این مقاله جدید نشان داد کسانی که انتظار دومین ختمی را در بین فرزندان تحصیلکرده مادران خود داشتند ، در درازمدت – از نظر نمرات استاندارد استاندارد و گزارش مادران از رفتار کودکان – بهتر از آنها عمل نکردند. به به طور مشابه ، در بین کودکانی که مادران آنها دیپلم دانشگاه نداشتند ، انتظارات ، درآمد خانواده و عوامل دیگر (مانند جذابیت محیط خانه کودک 3 ساله) تأثیر بهتری نداشت. به عنوان مثال ، تعداد کتابهایی که محققان در خانه مشاهده کردند و نحوه واکنش مادران به فرزندانشان با محققان). برای این کودکان ، خودگردان نمی تواند تنها بر معایب اقتصادی و اجتماعی غلبه کند.

تکرار ناموفق آزمون ختمی برای شکستن تفکر قبلی کافی نیست. توضیحات احتمالی دیگری را برای کودکان فقیر که انگیزه کمتری برای انتظار برای ختمی دوم دارند ، ارائه می دهدبه برای آنها، زندگی روزمره کمتر تضمین شده است: ممکن است امروز در انبار غذا وجود داشته باشد ، اما فردا نه ، بنابراین انتظار با خطر مواجه می شودبه اگرچه والدین قول می دهند غذای بیشتری بخرند ، اما گاهی اوقات این وعده به دلیل نیاز مالی نقض می شود. [source]

به عبارت دیگر ، برخی از ما واقعاً چنین هستیم بساز بزرگ می شود و یاد می گیرد که نباید منتظر ماند. احساس کمیابی دائمی – این ایده که نمی تواند یک ختمی دوم باشد – شاید به این دلیل که پول به اندازه کافی یکنواخت نیست ، یا شاید به این دلیل که تعداد زیادی خواهر و برادر وجود دارد و آنها قبل از انجام آن به آن دست پیدا می کنند – شما ” هرگز نتیجه نمی گیرم برعکس ، انتظار یک نگرانی است که تنها با خوردن ختمی می توان آن را برطرف کرد.

این مهم است زیرا شیوه مبارزه با اراده را تغییر داده است. برخی از افراد با این فکر بزرگ شده اند که تفریح ​​در حال حاضر نه تنها اضطراب مربوط به موارد بسیار اندک را کاهش می دهد ، بلکه باعث می شود بساز خوشبختانه ، شما با افزایش هورمون احساس خوب که با درمان دیابت همراه است پاداش می گیرید. (و اشتباه نکنید ، گل ختمی شامل شکر ، آب و ژلاتین است ، بنابراین آنها شکر خالص هستند.)

رفتار انسان در یک منحنی وجود دارد و این منحنی توسط مغز ما بر اساس احساسی که رفتار ما نسبت به ما دارد تأیید می شود. تو یادمیگیری ادامه هید چیزهایی که احساس خوبی دارند و متوقف کردن چیزهایی که احساس بدی دارند شما بارها دست خود را در آتش باز نمی اندازید ، زیرا آن را دوست ندارید. شما یاد می گیرید که از آتش جلوگیری کنید و این رفتار برای شما منحنی عمل می کند – هر زمان که آتش می بینید ، از آن فرار می کنید. برعکس آن چیزی که از آن لذت می برید صادق است – می آموزید که بر اساس دوپامین خوب است ، که باعث سرریز مغز شما می شود و بنابراین وقتی هورمون هایی که به شما احساس خوبی می دهند کم است ، این کار را انجام می دهید.

از آنجا که از قبل مشخص است که فقر باعث اضطراب زیاد می شود ، یادگیری نوعی “قدرت اراده” که به کودکان اجازه می دهد مارشملو را رها کنند (و علاوه بر این ، احساس اضطراب ناشی از گرسنگی را کنار بگذارند) دشوار است. .)

اما اگر آن را هدف قرار دهیم به طور مشخص، ما می توانیم نحوه تصمیم گیری افراد را تغییر دهیم و دوره سلامت خود را طولانی کنیم.

اعتبار عکس: Flickr / aidanmorganدیدگاهتان را بنویسید