مادر ثریا قاسمی کیست؟ بیوگرافی کامل


گزارش کردن صدای ایرانثریا قاسمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران در ۷ آذر ۱۳۱۹ در تهران به دنیا آمد. او از اوایل دهه ۱۳۴۰ کار خود را به عنوان گوینده رادیو آغاز کرد و سپس به تئاتر روی آورد. وی در سال ۱۳۹۵ در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم ویلایی ها برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

خلاصه ای از بیوگرافی ثریا قاسمی

نام اصلی مولاد ملاقاسم

نام هنری ثریا قاسمی

تاریخ تولد: ۲۸ دی ۱۳۱۹ (۸۰ ساله) تهران

والدین حمیده خیرآبادی علی ملاقاسم

سالهای فعالیت از سال ۱۳۴۹ تاکنون

حوزه فعالیت های سینما، تلویزیون و تئاتر

همسر رحیم برفراز

فرزندان بنفشه، بابک، بهروز

مادر ثریا قاسمی کیست؟  بیوگرافی کامل

او برخلاف مادرش (حمیده خیرآبادی) در چند فیلم بازی کرد و بیشتر تجربیات سینمایی او مربوط به دهه هشتاد است.

ثریا قاسمی در اوایل دهه ۷۰ به عنوان مجری در چندین برنامه تلویزیونی حضور یافت و اشعار شاعران کلاسیک ایران را خواند.

در بیوگرافی ثریا قاسمی قد وی ۱۵۷ سانتی متر آمده است.

ثریا قاسمی تنها فرزند علی ملاقاسم و حمیده خیرآبادی است و از طرف مادرش اصالتاً اهل رشت است.

جدایی پدر و مادر ثریا قاسمی

او می گوید به دلیل جدایی پدر و مادرم گاهی در خانه پدری و گاهی در خانه مادرم زندگی می کردم و همین تنهایی باعث شد مدیریت وجودی را یاد بگیرم.

مادرم با آثارش دین خود را به جامعه ادا کرد

مادرم تمام زندگی‌اش کار می‌کرد یا مشغول فیلم‌هایش بود یا در تئاتر فعال بود، بنابراین واقعاً زندگی نمی‌کرد و سهم من بیشتر این بود که با مادربزرگم باشم. حالا که به این سن رسیده‌ام، می‌فهمم که همه چیز کار می‌کند. اینطوری نیست و نباید زندگی کرد اما با همه اینها مادرم با اعمالش دین خود را به جامعه ادا کرد.

مادر ثریا قاسمی ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت

مادر ثریا قاسمی کیست؟  بیوگرافی کامل

حمیدا خیرآبادی که او را مادر سینمای ایران می نامیدند با نام هنری نادرا بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون ایران شناخته می شد. مادر ثریا قاسمی ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت.

گوینده ثریا قاسمی از پشت پرده بی سروصدا با صدای حمیده خیرآبادی

واقعا برای این شایعات بی اساس متاسفم و البته خدا را شکر می کنم که آدم بی حاشیه و بی حاشیه هستم. مادرم آنقدر زجر کشید که نمی خواهم وارد جزئیات شوم. او به سطحی که می توانست نرسید. در حدی که بخت و اقبال داشت به او رسیدگی نشد و زندگی اش در حدی که باید از نظر رفاهی تامین می شد. هیچکس به من چیزی نگفت. هم آرامش و آسایش را دوست داشتیم و هم اهل خودنمایی نبودیم و همیشه برای نشان دادن خودمان از جاهای شلوغ دوری می کردیم و من خیلی مخالفم که این دوستان مرحوم ما را برای خودنمایی در تالار وحدت و عده ای ببرند. بیایم عکس بگیرم و بعضی از کسانی که کمتر مرا دوست دارند به غم ما بخندند. من ترجیح می دهم مراسم را خیلی منظم نگه دارم.

من اصلا گریه نکردم و عزاداری نکردم

ثریا قاسمی درباره فوت مادرش گفت: ساعت شش با بیمارستان تماس گرفتم و ماشینی آمد و او را در آرامشی که می خواستند دفن کردم. سپس از آنجا به سر کار رفتم. چون مادرم آنقدر کارش را دوست داشت که دوست داشت با این شرایط سر کار بروم. من اصلا گریه نکردم و سوگواری نکردم. مشکی نپوشیدم؛ او از نادر افرادی بود که خداوند دعای او را مستجاب کرد.

هم او فهمید که خدا چه کرد و هم من فهمیدم چه بر سر ما آمده است

او همیشه می خواست ایستاده بمیرد. او همیشه از خدا می خواست که در رختخواب نیفتد، کسی از او مراقبت کند. آنها را از بیمارستان به خانه آوردم و آنها کلیدهایشان را از کیفشان بیرون آوردند و در را باز کردند. یعنی خوشحالی کامل، سپاسگزاری کامل، یعنی میفهمم چیکار کردی. هم او فهمید که خدا چه کرد و هم من فهمیدم چه بر سر ما آمده است. پس نه عزاداری است، نه رفتن به سوی نور، نه اشک ریختن و نه روسری سیاه، جنازه مادرم رفته است. بگذار رنج های من و مادرم مثل فانوس هایی که ژاپنی ها به آسمان می فرستند به خدا برسد. اگر چه می داند، بنده اش را نداند; مستکبران و خودبزرگ خوانان از شرکت در چنین مراسمی بهره ببرند و آن را به خود تبدیل کنند. این کار آنهاست نه هنر. همیشه خوشحالی از دیدن پرواز مادرم و بال گشودن مادرم با آن لبخند زیبا و چهره مهربان و جذاب را به یاد دارم.

وضعیت تأهل ثریا قاسمی

بیشترین جستجو در بیوگرافی ثریا قاسمی در مورد همسرش است، شما عزیزان می خواهید بدانید همسرش کیست.

ثریا قاسمی در ۳۰ سالگی در سال ۱۳۴۹ با رحیم برفراز ازدواج کرد

ثمره این زندگی یک دختر به نام بنفشه و دو پسر به نام های بابک و بهروز است. متاسفانه اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی او در دست نیست. او در حال حاضر به خاطر پسرش با بهروز زندگی می کند. خبری از جدایی و فوت همسرش در رسانه ها منتشر نشده است.

مادر ثریا قاسمی کیست؟  بیوگرافی کامل

مادر ثریا قاسمی کیست؟  بیوگرافی کامل

از آثار او می توان به عروسک، دعوت، در شب عروسی، ملودی، دختر میلیونر، محاکمه، بله برون، دختر شیرینی فروش، شام آخر، مارال، رقیب دل، مجسمه سازی، خواستگاری، ستاره حیات، قربانی رنج، جراحت، صاحبدلان، فرشته بود، شب دهم، دل یخی، در دلم، در پناه تو و اشاره تلخ و شیرین.