ماداگاسکار میزبان برنامه ها و آزمون هایی برای انتشار پیام های سلامت جنسی استتاریخ انتشار:

در ماداگاسکار ، باشگاه های پزشکی به طور منظم برای جبران تاخیر در آموزش جنسی و آموزش هرچه بیشتر افراد بسیج می شوند. مانند پزشکان جهان و شرکایی که هر دو ماه یکبار صبح اطلاعاتی را به عنوان یک مهمانی رایگان برای جلب مشارکت توده مردم و انتقال پیام های کلیدی در مورد سلامت جنسی و تنظیم خانواده سازماندهی می کنند.

با خبرنگار ما در آنتاناناریوو ، سارا تتود

« ما به شأن کودکان یا باسن آنها دست نمی زنیم! هیچ کس هرگز نباید آن را لمس کند ، می دانید؟ »یک عروسک برای دخترش توضیح می دهد. ما در جامعه این منطقه محروم آمبوهیپو می خندیم ، اخم می کنیم و کشف می کنیم. زیرا اگر نمایندگی شبیه یک کودک باشد ، 36 درصد از دختران زیر 18 سال در ماداگاسکار باردار هستند یا مادر حداقل یک فرزند هستند. حاملگی های اولیه به دلیل سطح بسیار پایین آموزش جنسی.

موسیقی قوی ، نمایش های موضوعی ، مسابقه ها و جوایز: یک کوکتل ایده آل برای جذب جمعیت و اطمینان از ضربه خوردن پیام. ملتین 40 ساله که به همراه فرزندانش درگذشت ، در یک نمایش عروسکی که توسط ASOS تهیه شده بود (کمک از سازمان اجتماعی-حرکتی Action) شرکت کرد. موضوع روز: خشونت مبتنی بر جنسیتبه او تضمین می کند که در صورت وقوع حمله در خانه اش ، کلیدهای عمل را در اختیار خواهد داشت. “ من از فرزندم س questionsال می کنم تا بفهمم مهاجم با او چه کرده است. سپس می روم و رئیس محله را مطلع می کنم و به پلیس شکایت می کنم. تا زمانی که در زندان نباشم ، کسی را رها نمی کنم »، مطمئن است

اصول اولیه لزوماً بدست نمی آید

او با رضایت از فردا دور می شود. پس از پاسخ صحیح مسابقه در مورد بیماریهای مقاربتی ، او همچنین یک سطل ، کاندوم و صابون به دست آورد. الینا ، دختر 17 ساله ای که از دور صحنه را تماشا می کند ، با دو دوست خود به دقت به بلندگوها گوش می دهد. با داشتن رابطه جنسی از 15 سالگی ، صبح امروز عملکرد کاندوم را آموخت. “ آنها توضیح دادند که کاندوم برای محافظت از پسران و دختران در برابر ایدز استفاده می شود. همچنین به زوجین اجازه می دهد از بارداری زودهنگام اجتناب کنند. و تا اینجا نمی دانستم »، اعتراف می کند.

► همچنین بخوانید: مرگ مخفیانه در ماداگاسکار دومین علت اصلی مرگ مادران است

سلین لساور ، هماهنگ کننده سلامت جنسی و باروری در Médecins du monde ، توضیح می دهد که این رویدادها به دور از تسلط بر همه کسانی است که به طور سیستماتیک تکراری هستند. “ این حساسیت ها به مردم یادآوری می شود که چگونه باردار شده اید و این می تواند در هر زمان اتفاق بیفتد ، و پیشگیری از بارداری یک ابزار ایده آل برای مبارزه با این حاملگی های زودهنگام و ناخواسته است که از نظر فردی و اجتماعی بسیار م andثر و کارآمد هستند. و مهمتر از همه ، این پیام را پخش کنید که مراکز بهداشت عمومی برای ارائه پیشگیری از بارداری رایگان مناسب همه وجود دارد. “، – او توضیح می دهد.

اطلاعات اغلب توسط مردم در نظر گرفته نمی شود. امروزه تنها 41 درصد از مردم مالاگاسی از روش مدرن پیشگیری از بارداری استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید