ماجرای گروگان گیری در محله آجودانیه تهران/ پایان عملیات ضربتی نوپوبه گزارش صدای ایران سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح گروگانگیری عصر امروز در پایتخت گفت: حوالی ساعت ۱۷ امروز همکارانم در کلانتری ۱۶۴ قائم (عج) متوجه وقوع غیرعادی شدند. رفتار یک خودرو و مشکوک شدن به سرنشینان خودرو. دستور ایست دادند اما سرنشینان خودرو توجهی نکردند و اقدام به فرار کردند و همزمان به سمت ماموران تیراندازی کردند که منجر به درگیری مسلحانه پلیس با متهم شد.
وی تصریح کرد: در ادامه تعقیب و گریز متهمان با ورود به خیابان آجودانیه وارد یکی از آپارتمان های پنج طبقه ای شدند که درب آن در یکی از خیابان های فرعی باز بود. وی در همان ساختمان ابتدا با مادر و دختری که در راهرو بودند درگیر شد و آنها را تهدید به مرگ کرد، سپس به طبقه پنجم ساختمان رفت و با شکستن درب یکی از منازل مسکونی وارد خانه شد. واحدها و سه نفر از ساکنان آن خانه در میان آنها مرد، زن و فرزندش گروگان گرفته می شوند.

سردار رحیمی ادامه داد: پس از اطلاع از گروگان گیری، تیم های عملیات ویژه NOPO، پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری و من نیز به دلیل اهمیت موضوع وارد عمل شدیم و ساعت ها با گروگانگیر صحبت کردیم و تضمین های لازم داده شد اما او این تضمین را نپذیرفت. اعتنا نکرد و هر بار درخواستی داشت; او حتی می خواست به اتفاق هر سه گروگان محل را ترک کند که ما پذیرفتیم اما درخواست دیگری کرد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای آزادی گروگان ها عملیات ویژه ای انجام شود.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: زمانی که بدون سلاح یا حتی جلیقه ضد گلوله با گروگان صحبت می کردم، عملیات ویژه و برق آسای گروه نوپو در کسری از ثانیه انجام شد و گروگان گیر دستگیر و دستگیر شد. خلع سلاح شدند و گروگان ها نجات یافتند.

وی گفت: گروگان گیر به همراه زنی که ادعا می کرد همسرش است دستگیر و اسلحه استفاده شده به دستگاه قضایی تحویل داده شد.