ماجرای نشستن زنی روی ماشین پلیس / شوهرم را آزاد کنید!


بر اساس این گزارش، سرهنگ جلیل موفوفی در واکنش به فیلم منتشر شده از مراجعه زنی به سمت خودروی پلیس، گفت: نهم مردادماه سال جاری زنی با هویت معلوم به همراه همسرش به شعبه حل اختلاف ناحیه ۱۰ مراجعه کردند. شورایی که پرونده او را پیگیری کند. این افراد دقایقی پس از حضور وی و همسرش در شورای اختلاف با قاضی شعبه و افسر کلانتری شورا درگیر و آنها را تهدید کردند.

وی ادامه داد: پس از تماس شورای حل اختلاف با مرکز فوریت های پلیسی، ماموران ۱۱۰ به محل اعزام شدند و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. در این بین قاضی شعبه از این زن و مرد خبر شکایت کرد و خواستار انتقال آنها به کلانتری شد.

موفوحی با اشاره به اینکه زن متهم از دستورات ماموران سرپیچی کرده است، گفت: این زن به بالای سقف خودروی کلانتری رفته و با داد و فریاد و سر و صدا در محیط سعی در جلب توجه داشت. این زن مدعی شد که شوهرش باید آزاد شود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه عدم تمکین از دستور پلیس از مصادیق قانون شکنی است و در قانون جرم تلقی می شود، اظهار داشت: این امر موجب شده است که این امر به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات در دستور کار قرار گیرد. پس از حدود ۲۴ ساعت جهت ادامه روند رسیدگی به جرم تحویل مقامات قضایی شدند.

مقفویی تاکید کرد: ملاک و مبنای پلیس، نیروی انتظامی است و قطعاً تخلف از قوانین و مقررات پیگرد قانونی وجود دارد. پلیس خود را موظف به اجرای دقیق قوانین و برخورد با متخلفان از قانون می داند.