ماجرای نامه زنان یک روستا علیه شوهر و دامادشان از زبان فرماندارگزارش کردن صدای ایراناز مشرق، محمدعلی محمدی افزود: این موضوع نشان می دهد که چه بحران هایی در جامعه وجود دارد و چه مشکلاتی وجود دارد که آنها را مجبور به شکایت از همسران خود کرده است. خواندن آن نامه و دیدن آن شرایط برای من واقعا سخت و تاسف بار بود. پیگیری کردیم.

وی با بیان اینکه موضوع را با بهزیستی و فرمانداری همدان در میان گذاشتیم و برای رفع این مشکل از آنها کمک خواستیم، ادامه داد: در روز تاسوعا وقتی به این روستا رفتم و موضوع را پیگیری کردم، متوجه اتفاق خوبی شدم. شخص چند ماه پیش وی اقدامات مقدماتی را برای پاکسازی این روستا از معضل اعتیاد آغاز کرده است.

کمپ ترک اعتیاد توسط یک فرد خیر در روستا

فرماندار همدان تصریح کرد: این فرد خیر مکانی را در روستا آماده کرده و معتادان را در آن نگهداری می کند، خدمات درمانی، سم زدایی و مسائل مربوط به اعتیاد برای افراد مبتلا به اعتیاد در این محل ارائه می شود که این خدمات به نام ماده ۱۵ در این روستا اعمال می شود. روستاییان

محمدی با اشاره به اینکه این مرکز هنوز تکمیل نشده است، افزود: طبق گفتگو با رئیس مرکز مطالبات و کمبودهایی مطرح شد و برای تکمیل این مجموعه استاندار همدان قول مساعدت به خیر را داد. شخص

وی ادامه داد: طبقه فوقانی این مرکز نیز به زودی برای ایجاد اشتغال، خوداشتغالی و مشاغل خانگی با کمک نهادهای ذیربط آغاز به کار می کند. هر معتادی که برای درمان در این مکان نگهداری می شود، پس از طی مراحل درمانی، آموزش های تخصصی و فنی به او داده می شود تا پس از خروج از مرکز، به کار مشغول شود.

راه اندازی این مرکز تا حدودی باعث ابراز رضایت بانوان روستا شده است

محمدی درباره رفتار زنان این روستا در رابطه با اقدامات انجام شده گفت: راه اندازی این مرکز تا حدودی باعث ابراز رضایت زنان روستا شده است، چنین مراکز ترک اعتیاد مسئولیتی در قبال ایجاد اشتغال و درآمدزایی ندارند. پس از درمان معتادان، اما این مرکز به عنوان یک مرکز ویژه که می تواند الگویی مناسب برای رفع این مشکلات در روستاهای دیگر باشد، بحث ایجاد اشتغال را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

استاندار همدان تصریح کرد: معضل اعتیاد به این روستای خاص محدود نمی شود، این معضل دامنگیر بسیاری از روستاها شده و مشکلات زیادی را به وجود آورده است. ساخت این مرکز باید الگویی برای سایر روستاها باشد و به تمام مناطقی که این مشکل را دارند سرایت کند.

اعتیاد در این روستاها از حالت سنتی به مصرف مواد صنعتی رسیده است

محمدی در پاسخ به این سوال که معتادان این مناطق عموماً به چه نوع موادی معتاد هستند، گفت: متأسفانه اعتیاد در این روستاها از حالت سنتی به سمت مصرف مواد صنعتی رفته است و بیشتر معتادان درگیر معتادان هستند. استفاده از داروهای صنعتی که عوارض جانبی بیشتر و بدتری نسبت به مواد سنتی دارد، یکی از دلایل گرایش به مواد صنعتی گران بودن مواد سنتی با توجه به بیکار بودن یا کم درآمد بودن این افراد است.

وی دلیل اصلی افزایش اعتیاد در این مناطق را مشکلات فرهنگی خواند و افزود: به عنوان مثال عروسی هایی که در اکثر روستاها برگزار می شود بیشتر با مصرف مواد مخدر همراه است به طوری که به یک رسم تبدیل شده است. اماکن تفریحی و همچنین عدم اشتغال جمعیت است که باعث گرایش مردم به مواد مخدر می شود.

محمدی در پایان گفت: احداث فرهنگسرا، فضاهای ورزشی و ایجاد اماکن تفریحی از جمله برنامه هایی است که توسط استانداری همدان در حال پیگیری و اجراست. با همکاری و توجه معتمدین، بانفوذین، خیرین و مسئولان می توان معضل اعتیاد در همدان را به کمترین حد خود رساند.