ماجرای رفتار جنجالی پدر با نوزادش در بیمارستان گنجی بوشهرگزارش کردن صدای ایرانپیگیری های ما از مرکز روابط عمومی و اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ماجرای پدری که در بیمارستان شهید گنجی برازجان قصد داشت نوزادش را از طبقه بالا به طبقه پایین پرتاب کند، حکایت از آن دارد که بر اساس اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در شب ۲۱ مرداد ماه گذشته یک شهروند غیرمجاز افغانستانی که فرزندش در بیمارستان گنجی برازجان به دنیا آمده بود، اصرار داشت مادر و نوزاد خود را در همان روز زایمان ترخیص کنند. . ترخیص او مناسب نبود.

بر این اساس ناظر شیفت شب بیمارستان گنجی ضمن راهنمایی این تبعه افغانستانی یادآور شد: بر اساس دستورات وزارت بهداشت، مادر و نوزاد باید ۲۴ ساعت پس از زایمان و در صورت عدم سلامت تحت مراقبت باشند. مشکلات، باید مرخص شوند. و این مادر و فرزند نیز صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از واکسیناسیون نوزاد و بررسی وضعیت مادر، ترخیص می شوند.

در ادامه ناظر شیفت شب نیز به این فرد یادآور شد که به دلیل نداشتن مدارک هویتی باید به مددکار اجتماعی مراجعه کند تا مراحل اداری ترخیص همسر و فرزندش انجام شود و همچنین هزینه زایمان ایشان با دستور رئیس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه می شود. to be علیرغم توضیحات فوق، این شهروند افغانستانی به مددکار اجتماعی مراجعه نکرد و توضیحات سرپرست مبنی بر نیاز به بستری شدن نوزاد به دلیل وضعیت نامساعد جسمانی نوزاد را نپذیرفت و شروع به تهدید، سر و صدا و جنجال کرد.

لازم به ذکر است که هزینه مالی زایمان دلیل عدم موافقت سرپرست با ترخیص نوزاد نبوده و مجموعه بیمارستانی استان بوشهر به ویژه بیمارستان شهید گنجی همواره در این گونه موارد از بیماران خارجی حمایت و مساعدت لازم را انجام می دهد. .

در نهایت کارکنان بیمارستان برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی با ترخیص زودهنگام مادر و نوزاد این شهروند افغانستانی موافقت کرده اند. در عین حال در ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی، تلاش و حمایت نیروهای پزشکی برای آرام سازی این شهروند افغانستانی برای جلوگیری از تحقق تهدید و وقوع حادثه به تصویر کشیده نشده است.

به لطف خداوند این مادر و فرزند پس از دریافت خدمات بهداشتی و درمانی لازم به سلامت از بیمارستان ترخیص شده اند.

لازم به ذکر است بر اساس مصوبه دولت حتی در صورت نداشتن بیمه نامه مادر باردار کلیه هزینه های خدمات بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و فرزندش از بیمارستان رایگان و مادران شیرده تا دو سال می باشد. سال و کودکان تا ۵ سال به صورت رایگان بیمه می شوند.