لیتیوم: معدنی سیندرلا برای پوسیدگی شناختی


برای ما بسیار مهم است که به عنوان یک ماده معدنی مهم مانند لیتیوم ، سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید زندگی کنیم. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. با افزایش سن ، این بیماری باعث کاهش رشد شناختی می شود و حتی می تواند بیماری آلزایمر و آتروفی مغز را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند و باعث افت شناختی می شود. هنگامی که لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، می تواند حافظه و شناخت را به طور مثر افزایش دهد ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند ، خطر سکته مغزی و جراحت را کاهش داده و آثار ضربه مغزی را بهبود بخشد. برای بهبود تعدادی از مشکلات سلامت روان ، از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD ، به خوبی اثبات شده است ، زیرا عملکرد کلی مغز را افزایش می دهد.

در حین تحقیق درباره کتابم ، لیتیوم را چند سال پیش دوباره کشف کردم و با آن برخورد کردم معکوس شدن بیماری آلزایمر دکتر. نویسنده تیموتی اسمیت. در اینجا داستان شخصی لیتیوم او وجود دارد:

“در سال 2003 ، اسکن MRI از مغز من آتروفی مغز را نشان داد. این یافته شگفت انگیزی نبود. اکثر افراد در دهه شصت سالگی دچار کوچک شدن مغز به عنوان ویژگی “طبیعی” پیری می شوند. چند ماه بعد ، یک مقاله تحقیقی در Lancet خواندم که نشان می داد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغز را معکوس می کند ، بنابراین 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات در روز به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، یک MRI مکرر من را شگفت زده کرد که محیط اطراف من به طور کامل از بین رفته است! مطالعات اخیر این مکانیسم را آشکار کرده است: لیتیوم با تحریک تولید BDNF ، که باعث تحریک رشد سلول های بنیادی می شود ، باعث بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من فکر می کنم این لیتیوم است. چه هدیه ای! ”دیدگاهتان را بنویسید