لهستان خواستار دیوار مرزی بلاروس برای جلوگیری از ورود مهاجران به اتحادیه اروپا استتاریخ انتشار:

مهاجران را قبل از پا گذاشتن در خاک اروپا مسدود کنید. این لایحه ای است که در لهستان برای ساخت دیوار در مرز با بلاروس تصویب می شود. این یک پروژه بحث برانگیز در کشور است ، اما توسط دولت محافظه کار حاکم و چندین کشور همسایه پشتیبانی می شود.

واضح است که سیم خاردار و چندین هزار سرباز در حال گشت زنی در جنگل و باتلاق های مرزی دیگر کافی نیستند. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از مهاجران ، بیشتر از افغانستان ، عراق یا سوریه سعی کرده اند از مرز بلاروس عبور کنند ، اما مقامات لهستانی می گویند که از ماه آگوست 16000 نفر مسدود شده اند.

بیش از 350 میلیون یورو

و گفته می شود که تعداد در حال افزایش است. مجهز به دیواری به اندازه کافی بلند ، سفت و سخت ، و بودجه 353 میلیون یورو را توجیه می کند. دولت پوپولیست و ملی گرا لهستان این لایحه را روز سه شنبه تصویب کرد و باید حداکثر تا پنجشنبه 14 اکتبر توسط نمایندگان مجلس به رای گذاشته شود. در متن آمده است که هیچ کس نمی تواند به دیوار در فاصله 200 متری نزدیک شود.

مخالفان لهستانی و سازمان های غیردولتی موافق هستند رژیم لوکاشنکو در بلاروس عمداً این جریان را سازماندهی می کند آنها سیاست سرکوبگرانه لهستان را در تلافی تحریم های اروپا علیه آن و عدم شفافیت کنونی در مرز محکوم می کنند.

ترس از فاجعه انسانی

به گفته ساکنان محلی ، مهاجران که پشت به جنگل می کنند از گرسنگی ، تشنگی و سرما رنج می برند. جسد چهار نفر قبلاً پیدا شده است. آنچه برای ترس از یک فاجعه انسانی ضروری است.

امروز ، لهستان و همچنین 11 کشور اروپایی دیگر ، از جمله مجارستان ، اتریش ، کشورهای بالتیک و یونان ، بیش از هر چیز از اتحادیه اروپا می خواهند که موانع مرزی را تأمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید