لندن آشکارا تهدید به خروج از پروتکل ایرلند شمالی می کندتاریخ انتشار: تغییر کرد:

همانطور که انتظار می رفت ، لندن تهدید می کند که پروتکل ایرلند شمالی را تعلیق می کند ، که به دولت بریتانیا اجازه می دهد همچنان در بازار واحد اروپا باشد. دیوید فراست سه شنبه ، 12 اکتبر اعلام کرد: وزیر برگزیت بریتانیا تأیید می کند که این متن ، که دردناک با اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفته است ، ثبات ایرلند شمالی را تهدید می کند و بنابراین باید تعمیق یابد. به گفته وی ، در غیر این صورت ، بریتانیا از این پروتکل خارج می شود ، که می تواند عواقب بسیار جدی داشته باشد.

« پروتکل ایرلند شمالی کار نمی کند و باید تغییر کند. این یک شکست در شکل مناسب است که توسط وزیر بریتانیا مسئول روابط با اروپا تنظیم شده است. برای دیوید فراست ، به همین دلیل ، ما باید مجدداً در مورد این توافق مذاکره کنیم ، به ویژه با حمله به مکانی که در پروتکل به دادگاه های اروپایی داده شده است: ” نقش دیوان دادگستری اروپا در ایرلند شمالی اجازه انعطاف پذیری در کاربرد پروتکل را نمی دهد. و بدون توافق جدید در این زمینه ، پروتکل از پشتیبانی لازم برای بقا برخوردار نخواهد بود. “

همچنین بخوانید: انگلیسی ها خواهان مذاکره مجدد درباره پروتکل ایرلند شمالی هستند

تهدید ماده 16

این تحقیق درباره نقشی که دیوان عدالت اروپا بازی می کند بسیار بیشتر از امتیازاتی است که بروکسل برای نجات پروتکل می پذیرد. با این حال ، دیوید فراست اطمینان می دهد که دولت آماده اجرای ماده 16 است ، که به آن اجازه می دهد از قرارداد خارج شود.

« ایرلند شمالی قلمرو اروپا نیست ، ادعا کردبه مسئولیت ما حفظ صلح در آنجا است و در صورت لزوم ممکن است منجر به استفاده از ماده 16 شود. ما با خوشحالی به این سمت نمی رویم ، اما این مسئولیت اصلی ما است و تا زمانی که مشکل حل نشود نمی توانیم آن را رها کنیم. حل شد “

همچنین بخوانید: ایرلند شمالی: لندن می خواهد مجددا درباره اقدامات پس از برگزیت بحث کند

این موقعیت بسیار دشوار در شرایطی رخ می دهد که قرار است کمیسیون اروپا پیشنهادات خود را در روز چهارشنبه آماده کند. علاقه زیاد است ، زیرا برداشت پروتکل نتیجه فوری بازسازی مرز زمینی بین دو ایرلندی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید