لفاظی جدید اسرائیل علیه ایرانبه گزارش صدای ایران، همشهری آنلاین، بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شده است که این رژیم توانایی حمله به ایران را دارد اما مسئولان این رژیم باید قبل از انجام این اقدام نقشه آن را به دقت بررسی کنند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، گانتز مدعی شد که اسرائیل توانایی انجام اقداماتی در ایران را بدون اشاره به ناتوانی رژیم در کنترل حملات سایبری دارد. ما این آمادگی و توانایی را داریم و برنامه های لازم را تدارک دیده ایم. با این حال، ابتدا باید قبل از اقدام، این برنامه ها را آماده و سپس به دقت مطالعه کنیم.

جروزالم پست در گزارش خود به اظهارات تاساحی هنجی، عضو کنست لیکود نیز اشاره کرد که هفته گذشته مدعی شد بنیامین نتانیاهو، رهبر این حزب که پس از بازگشت به قدرت نخست وزیر خواهد شد، «ممکن است دستور حمله به این کشور را صادر کرده باشد. در صورت عدم دستیابی به توافق هسته ای و ناتوانی آمریکا در اقدامی علیه آن، تاسیسات هسته ای ایران باید صادر شود.

این روزنامه به نقل از گانتز مدعی شده است که نتانیاهو در گذشته در زمان نخست وزیری به اجرای سناریوی حمله به ایران نزدیک بود، اما در نهایت از این تصمیم منصرف شد.