قتل وحشیانه پرستار ۲۶ ساله با ۲۵ ضربه چاقو / قاتل فرار کردگزارش کردن صدای ایران، سحرگاه شنبه گذشته، زن جوان مانند روزهای دیگر لباس پوشید تا برای پرستاری از بیماران به بیمارستان امدادی مراجعه کند. او که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، خدمت در بخش بیماران کرونایی را انتخاب کرده بود، در بین همکارانش به عنوان بانویی مهربان و خوش برخورد شناخته می شد، اما به دلیل اختلافات شدید خانوادگی با همسرش، می رود. طی مراحل پایانی طلاق او حدود دو ماه پیش به همراه خواهرش به ملک پدری در بلوار ولیعصر نقل مکان کرده بود و مجرد زندگی می کرد. عقربه های ساعت ۶ صبح روز یازدهم تیرماه گذشته بود که پرستار ۲۶ ساله برای رفتن سرکار از خانه بیرون آمد اما انگار چشمان ترسناکی او را دنبال می کرد. مردی که قمه بزرگی در دست داشت و در آن وقت صبح مخفیانه به اطراف نگاه می کرد، منتظر بود تا «مریم» از خانه خارج شود.

طولی نکشید که پرستار جوان ناگهان با قاتل خود روبرو شد و از ترس جرات فریاد زدن را از دست داد. مرد ظالم تیغه قمه وحشتناک را بالا برد و بر روی بدن زن ۲۶ ساله فرود آمد. قاتل سنگدل در سکوت صبحگاهی خیابان، شانس هرگونه عکس العملی را از مقتول خود گرفت و او را هدف ضربات متعدد چاقو قرار داد به طوری که در سکوت خیابان، فقط صدای خفیفی از قتل بیرون می آمد. گلوی زن جوان در همین حین عده ای از رهگذران از دور ظاهر شدند و مردی را دیدند که زن را به طرز فجیعی کتک زد. آنها به سمت محل درگیری دویدند اما مرد قمه به دست با دیدن رهگذران جسد خون آلود پرستار جوان را رها کرد و به سمت خودرویی که در همان حوالی پارک شده بود دوید.

با عجله پشت فرمان نشست و در حالی که رهگذری میانسال با پای پیاده به دنبال خودرو می دوید، پدال گاز را فشار داد و در خیابان ناپدید شد. عابران با مشاهده جسد خون آلود زنی جوان با پوشش پرستاری بلافاصله با اورژانس تماس گرفتند. به این ترتیب دقایقی بعد جسد زن ۲۶ ساله ای به بیمارستان رضوی مشهد منتقل شد که دیگر علائم حیاتی در بدن وی وجود نداشت و زن جوان به دلیل عوارض ناشی از ضربات چاقو بیش از حد فوت کرد. ۲۵ بار.

با گزارش این حادثه هولناک به پلیس ۱۱۰، بلافاصله گروهی از نیروهای پلیس با دستور سرهنگ ابراهیم خواجه پور (رئیس کلانتری آبکوه مشهد) راهی محل جنایت شدند و به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند.

با توجه به اهمیت و حساسیت پرونده ابتدا قاضی دکتر صادق صفری دستورات ویژه ای برای حفظ بقایای محل جنایت صادر کرد و خود وی برای بررسی های میدانی به بیمارستان رضوی مراجعه کرد. با توجه به اینکه مقتول لباس پرستاری به تن داشت بلافاصله هویت وی شناسایی و دامنه تحقیقات به بلوار ولیعصر (عج) مشهد کشیده شد.

از سوی دیگر گروهی تخصصی از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت سرهنگ ولی نجفی (رئیس اداره قتل عمد) با حضور در محل جنایت صبحگاهی و با راهنمایی قاضی شعبه ۲۰۸ ق. دادسرای عمومی و انقلاب مشهد تحقیقات جنایی ظریفی را انجام داد. راه اندازی کردند گروهی از کارآگاهان آموزش دیده در چندین شعبه اطلاعاتی – عملیاتی زیر نظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی) وارد عمل شدند و با شناسایی محل سکونت مریم (کشته شده) به جمع آوری اطلاعات پرداختند. تحقیقات کارآگاهان که با راهنمایی مستقیم قاضی صفری همراه بود به این نتیجه رسید که پرستار جوان حدود ۶ سال پیش با مردی اهل خراسان شمالی ازدواج کرده و سپس همزمان با شهر کرج به زندگی مشترک خود در کرج ادامه داده است. گسترش ویروس کرونا. او وارد بخش بیماران کرونایی بستری شده بود و در حال خدمت رسانی به آنها بود. اما در مسیر زندگی مشترک به دلیل مسائلی با همسرش اختلاف پیدا کرد به طوری که دیگر ادامه این زندگی برایش مقدور نبود و تصمیم به طلاق گرفت.

این پرستار جوان حدود دو سال پیش به مشهد مهاجرت کرد اما به پیگیری پرونده «طلاق» ادامه داد تا جایی که حاضر شد از حقوق و حتی مهریه خود چشم پوشی کند تا مهر طلاق در شناسنامه اش درج شود. در مراحل پایانی طلاق، شدت این اختلافات به حدی رسید که زن ۲۶ ساله ازدواج خود را رها کرده و برای زندگی با خواهر مجردش به ملک پدری در خیابان ولیعصر (عج) نقل مکان کرد. در حالی که طبقه اول این خانه ۷۰ متری در حال بازسازی و تعمیر بود در طبقه دوم مستقر شدند. این پرستار با وجود سختی های زندگی همچنان در بخش بیماران کرونایی بیمارستان اورژانس مشهد مشغول به کار بود تا اینکه این حادثه هولناک در سحرگاه شنبه گذشته رخ داد.

قتل با ۲۵ ضربه چاقو؛ قاتل فرار کرد

با جمع آوری این اطلاعات، قاضی دکتر صفری در ادامه تحقیقات قضایی در محل کار این پرستار جوان، همکارانش از مهربانی و دلسوزی او با بیماران صحبت کردند و او را همکار شایسته ای خواندند. به همین دلیل فرضیه ارتکاب جنایت توسط همسر (سابق) این زن جوان قوت گرفت و گروه عملیاتی کارآگاهان با کسب دستورات قضایی و همچنین با استفاده از تجربیات سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی تهران) خراسان رضوی) به قتلی که پس از این جنایت هورناک از محل متواری شده بود، رسیدگی کرد. از سوی دیگر، بررسی در پزشکی قانونی مشهد که با حضور مقامات قضایی انجام شد، نشان داد قاتل بی رحم با وارد آوردن بیش از ۲۵ ضربه چاقوی بزرگ ( قمه ) مرتکب جنایت شده است. این گزارش حاکی از آن است که تحقیقات تکمیلی برای دستگیری مظنون قتل فراری همچنان ادامه دارد.