قتل وحشیانه زن جوان توسط شوهرش با ۱۸ ضربه چاقوبه گزارش صدای ایران، این جنایت هولناک بامداد پنجشنبه گذشته در بلوار مجیدیه مشهد رخ داد که زنی ۳۶ ساله پس از ۱۰ سال زندگی مشترک به این نتیجه رسید که دیگر امکان ادامه این زندگی برایش وجود ندارد. چرا راه قانونی را در پیش گرفت او تصمیم گرفت برای جدایی از «محمد» طلاق بگیرد.

در دعوای طلاق نیز حکم استرداد مهریه خود را از دادگاه گرفت

با اینکه پسر ۶ ساله شیرین زبانی داشت اما تصمیمش را گرفته بود و نتوانست همسرش را همراهی کند. وی در دعوای طلاق نیز حکم استرداد مهریه خود را از دادگاه گرفت و برای اجرای حکم به کلانتری الهیه مشهد رفت. به همین دلیل صبح دیروز پس از هماهنگی با همسر زن جوان در طبقه سوم مجتمع مسکونی در بلوار مجیدیه حاضر شد تا ماموران قضایی حکم استرداد جهیزیه را اجرا کنند.

طولی نکشید که مادر و خاله «ستاره» نیز به همراه عمویش به طبقه سوم ساختمان (محل سکونت مشترک) رفتند. مأمور کلانتری کلانتری بر اساس «فهرست» موجود، وسایل منزل را بررسی و در فهرستی جداگانه ثبت کرد. با تحویل جهیزیه به زن جوان، کامیون برای انتقال جهیزیه در بیرون مجتمع مسکونی متوقف شد. افسر کلانتری صورت جلسه تحویل اموال و لوازم جهیزیه را نوشت و طرفین را امضاء کرد. «محمد» و یکی از بستگانش نیز بیرون از ساختمان منتظر پایان تحویل لوازم بودند. مامور پلیس در حالی محل را ترک کرد که «ستاره» و همراهان در حال انتقال آخرین قطعات باقی مانده از جهیزیه بودند. در همین حین مردی ۴۰ ساله سراسیمه خود را به طبقه سوم رساند و از عمویش «ستاره» خواست تا برای صحبت با او از ساختمان بیرون بیاید تا شاید راهی برای جلوگیری از طلاق بیابند!

زمانی که با برادر «محمد» گفتگوی گرم داشتند، در یک لحظه «محمد» به طبقه سوم ساختمان رسید و درب واحد آپارتمان را از داخل قفل کرد. ناگهان با چهره ای عصبانی به پایش رسید و چاقویی را که زیر شلوارش پنهان کرده بود بیرون آورد.

این مرد ۴۰ ساله که پر از خشم و عصبانیت بود بی رحمانه به «ستاره» حمله کرد و ضربات متعدد چاقو به بدنش وارد کرد. تیغه خون آلود چاقو را بالا و پایین کرد و در مقابل چشمان مات و مبهوت مادر و خاله «ستاره» او را غرق در خون روی زمین انداخت.

فریاد و فریادهای دلخراش حاضران به هوا بلند شد اما مرد جوان درب واحد آپارتمان را باز نکرد. او سپس یک چاقوی فرش از جیبش بیرون آورد و با ایجاد خراش روی گردن خود اقدام به خودکشی کرد، اما این خراش جانش را تهدید نمی کرد. در همین زمان بود که با فریادهای دلخراش مادر و خاله «ستاره» ساکنان مجتمع مسکونی قصد بازکردن درب واحد آپارتمانی را داشتند که درب از داخل قفل شد و اقدام آنها به جایی نرسید تا اینکه یکی از همسایه ها ها کپسول آتش نشانی را گرفت و با چند ضربه محکم سرانجام درب واحد آپارتمان را شکست که با صحنه تکان دهنده ای روبرو شدند. در حالی که اهالی محل و دیگران مشغول کمک به زن ۳۶ ساله و تماس با مراکز امدادی بودند، «محمد» نیز از این فرصت استفاده کرد و متواری شد.

دقایقی بعد ماموران کلانتری الهیه در حالی در محل حادثه حاضر شدند که «ستاره» با ۱۸ ضربه چاقو در کنار جهیزیه کشته شده بود. با گزارش این حادثه هولناک به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، قاضی «محمود عارفی راد» بلافاصله برای بررسی های میدانی راهی بلوار مجیدیه شد و بدین ترتیب تحقیقات قضایی درباره این جنایت ادامه یافت. قاضی شعبه ۲۱۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد (شعبه ویژه کیفری) که با توجه به تجربه قضائی در پرونده های کیفری مشکوک به مراجعه قاتل به یکی از مراکز درمانی به دلیل آسیب رساندن به خود بود، بلافاصله به کارآگاهان دستور داد. معاونت جنایی خراسان رضوی با حضور در محل. هنگام وقوع قتل حضور داشتند، مظنون قتل فراری را به تمامی مراکز درمانی اطلاع دادند و مرد ۴۰ ساله را به قتل رساندند.

اینگونه بود که گروه ویژه ای از کارآگاهان با نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) وارد عمل شدند و با راهنمایی مقامات قضایی تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز کردند.

هنوز چند ساعت از این ماجرا نگذشته بود که کارآگاهان از بستری شدن مردی با مشخصات متهم فراری در بخش مسموم شده بیمارستان امام رضا مشهد مطلع شدند و با دستور قاضی اعرافی به بررسی موضوع پرداختند. راد. بررسی های کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی حاکی از آن بود که هویت فرد مسموم شده با مظنون فراری قتل “ستاره” در کنار مهریه مطابقت دارد. چند قرص خورد تا خودکشی کند!