قتل به خاطر شهوت برادر / ۷ روز تا اعدام مرد تبریزیگزارش کردن صدای ایران از تبریز ساعت ۱۲ شب ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ بود که خبر قتل یک مرد و زخمی شدن یک نفر دیگر در یکی از محلات تبریز به کارآگاهان پلیس آگاهی تبریز اعلام شد. و بلافاصله برای بررسی صحنه جنایت و کشف راز رفتند. آدم کشی این مرد به محل جنایت می رود.

قاتل که علی نام دارد پس از ارتکاب جنایت از محل جنایت متواری شده بود، طولی نکشید که با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی در دام قانون گرفتار شد و وقتی وی در مواجهه با کارآگاهان و بازپرس ویژه قتل تبریز لب گشود و اعتراف کرد. وی در خصوص جزئیات شب قتل می گوید: حوالی ساعت ۱۱ شب با برادرم تماس گرفتم. از من خواست کارت سوخت ماشینش را برایش ببرم. به درب منزلشان که رسیدم، برادرم را دیدم که با چند همسایه در حال دعوا است. ظاهراً همسایه ها به دلیل سر و صدا از برادرم و همسر موقتش شکایت دارند و این باعث درگیری فیزیکی بین آنها می شود.

قتل به نفع برادر

طاقت نداشتم اگر یکی برادرم را مجبور می کرد جلوتر برود و بعد از مدتی صحبت به ۲ نفر از همسایه ها (که برادر بودند) چاقو زدم و فرار کردم.

پس از اعترافات متهم، پرونده وی با صدور کیفرخواست از شعبه ویژه قتل تبریز به دادگاه کیفری یک استان ارسال و قضات دادگاه کیفری یک استان رای به قصاص قاتل و همچنین وی صادر می کنند. برادری که به جرم معاونت در قتل در صحنه درگیری حضور داشته به ۲ سال حبس محکوم می شود.

در این بین خانواده مقتول به خاطر دختر قاتل و مادر بیمارش حاضر به رضایت هستند اما برای اعلام این رضایت از قاتل ۳ میلیارد تومان طلب می کنند. اما از آنجا که پرداخت این مبلغ خارج از مسئولیت قاتل و خانواده او است; خانواده مقتول حاضر به بخشش نشدند و به همین دلیل قرار است حکم اعدام در روز پنجشنبه هفته آینده (۱۵ مرداد) در زندان مرکزی تبریز اجرا شود.