(عکس) ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهد برگزار شد/ جزئیات


گزارش کردن صدای ایرانششمین جلسه محاکمه جمشید شرمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر صبح امروز سه شنبه (۱۳ مرداد) به ریاست قاضی سلواتی و با حضور مستشار دادگاه، وکیل متهم و نماینده دادستان تهران در شعبه پانزدهم انقلاب برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی ابوالقاسم سلواتی متهم جمشید شارمهد را به جایگاه فراخواند و از وی خواست در برابر اتهامات وارده از خود دفاع کند.

شرمهد گفت: اینجانب جمشید شرمهد فرزند حمید متولد ۱۳۳۴ هجری شمسی متاهل ساکن آمریکا – کالیفرنیا و دارای تابعیت ایرانی – آلمانی هستم.

قاضی صلواتی در رابطه با اتهامات متهم گفت: اتهامات آقای جمشید شرمهد فرزند حمید که بر اساس کیفرخواست صادره در جلسات قبلی دادگاه قرائت شد، مربوط به فساد در دنیا با هدایت و رهبری قوه قضائیه است. گروهک تروریستی تندر، طراحی و هدایت اقدامات تروریستی، بمب گذاری در حسینیه. شیراز مورخ ۳ فروردین ۱۳۸۶ که منجر به کشته شدن ۱۴ نفر و مجروح شدن بیش از ۳۰۰ نفر شد، بمب گذاری در دهانه تونل سد سیوند شیراز و برنامه ریزی و طراحی برای ترور مسئولان، طراحی و ساخت بمب برای انفجار در کتابخانه و حوزه علمیه. آیت الله گلپایگانی (ره) قم که منجر به آتش سوزی در هتل جهان تهران، انفجار در کفش فروشی حرم مطهر امام خمینی (ره) و کشته شدن تروریست بیژن عباسی در ۹ خرداد ۸۷، انفجار شد. برج صدا و سیمای شیراز. انفجار بمب صوتی در پالایشگاه آبدانان ایلام، تحریک پالایشگاه شاهرود، افشای اطلاعات طبقه بندی شده مختصات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتباط و همکاری با افسران اطلاعاتی دولت متخاصم آمریکا و رژیم صهیونیستی، تامین مالی بیش از ۳۰ هزار دلاری فعالیت های تروریستی در ایران، طراحی و طراحی آن، انفجار خطوط لوله نفت در بندر گناوه، برنامه ریزی برای ترور یکی از مقامات محلی شهرستان مریوان، برنامه ریزی برای بمب گذاری سرکنسولگری روسیه در رشت، برنامه ریزی برای بمب گذاری در مسجد رشت در نماز جمعه، طراحی و برنامه ریزی به قصد ترور استاندار وقت گیلان، برنامه ریزی و برنامه ریزی برای مسموم کردن آب شرب شهر مقدس قم، برنامه ریزی برای انفجار در حرم حضرت معصومه (س)، برنامه ریزی برای بمباران حوزه علمیه امامزاده شاه فیض شیراز، برنامه ریزی برای بمباران مسجد دانشگاه شیراز، برنامه ریزی برای بمب گذاری در سرویس های حمل و نقل کارکنان سپاه و بسیج، برنامه ریزی برای ترور امام جمعه شیراز، طراحی سرقت مسلحانه از بانک ها و صرافی ها، برنامه ریزی برای انفجار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، برنامه ریزی برای انفجار در حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی شهرری، برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی در شورای اسلامی، برنامه ریزی برای انفجار در وزارت امور خارجه و طراحی ۳۰ اقدام دیگر که با بزرگواران انجام می شود اطلاعات سربازان گمنام امام زمان (عج) (ع) خنثی شد، تفهیم و قار ایت دفاع کنید.

متهم شرمهد در ابتدای دفاعیات خود گفت: من موارد مطرح شده را قبول ندارم.

در ادامه دادگاه، قاضی سلواتی از متهم خواست تا درباره نحوه جذب در گروهک تروریستی تندر، رهبری و رهبری و انفجار حسینه شیراز توضیح دهد.

متهم شرم هد گفت: فعالیت من از زمانی شروع شد که از آلمان به آمریکا مهاجرت می کردم.

متهم شرم هد گفت: در سال ۲۰۰۲ یک شرکت نرم افزاری در آمریکا تاسیس کردم و سپس به موضوعاتی مرتبط با تاریخ ایران و اسلام علاقه مند شدم و آنها را تبلیغ کردم.

قاضی سلواتی در ادامه از متهم درباره انفجار حسینه شیراز توضیح خواست.

متهم شرمهد گفت: این انفجار توسط یکی از اعضای انجمن به نام مجید راستگو در شیراز انجام شده است. خبرم کن.

قاضی سلواتی خطاب به متهم شارمهد گفت: در خصوص اظهارات و صحبت های خانواده شهدای حسینیه شیراز چه پاسخی دارید؟

متهم شرمهد گفت: چیزی جز پشیمانی ندارم.

قاضی سلواتی: می دانستید که در داخل حسینیه شیراز هم بچه ها هستند و هم زن ها.

متهم شارمهد: نه نمی دانستم.

قاضی صلواتی: جزئیات محل را به شما اطلاع داده بودند.

شارمهد متهم: چه کسی آن را اعلام کرد؟

قاضی سالواتی: متهمان; مسلمان و راستگو.

با دستور قاضی سلواتی فیلم مربوط به جلسه دادگاه متهم محسن اسلامیان و یارانش در سال ۱۳۸۶ منتشر شد.

قاضی سلواتی پس از پخش فیلم مذکور خطاب به متهم شرم هد گفت: در این خصوص چه توضیحی دارید؟

متهم شارمهد به سوال رئیس دادگاه پاسخی نداد.

قاضی سلواتی: آیا در بیانیه خود مسئولیت انفجار حسینه شیراز را بر عهده گرفتید؟

متهم شارمهد: بله، اما من کاری نکردم.

با دستور قاضی صلواتی فیلم اظهارات متهم شارمهد پس از انفجار حسینه شیراز در جلسه دادگاه پخش شد.

قاضی سلواتی در ادامه گفت: تمامی ایمیل های شما در زمان دستور انفجار حسینه شیراز موجود است.

با دستور قاضی سلواتی، فیلم مربوط به اظهارات اسلامیان در جلسه دادگاه سال ۱۳۸۶ در خصوص رابطه آنها با متهم جمشید شرمهد در جلسه دادگاه پخش شد.

قاضی سلواتی پس از اعلام پایان این جلسه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی متعاقبا اعلام می شود.

منبع: مهر

تصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهدتصاویری از ششمین جلسه دادگاه جمشید شرمهد