(عکس) جزئیات تجمع اعتراضی مردم تهران به حکم حمید نوری


به گزارش صدای ایران، در این تجمع که به همت دانشجویان بسیجی برگزار شد، علاوه بر خانواده حمید نوری، تعدادی از دانشجویان، دوستان و همسایگان وی نیز حضور داشتند و با اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی حمید نوری شدند.

مادر حمید نوری مقابل سفارت سوئد در تهران

(عکس) جزئیات تجمع اعتراضی مردم تهران به حکم حمید نوری

معترضان شعار می دادند:
تصمیم دادگاه نور سیاسی است.
حکم سیاسی سوئد باید لغو شود.

نور مظلوم ما باید آزاد شود.

سفیر سفیر این آخرین پیام است، نوری مظلوم ما از اسارت شما رهایی یافته است.
حمید نوری ما باید آزاد شود.

یکی از دانشجویان بسیج دانشجویی که در این تجمع حضور داشت گفت: رأی اولیه ناعادلانه حمید نوری را محکوم می کنیم. سوئد غیرقانونی وارد شده و حکم آن باطل است و ما آن را به رسمیت نمی شناسیم و به زودی به کشور باز خواهیم گشت. حکم صادره سیاسی است و طبق قرائن و قرائن هیچ دلیل منطقی و قانونی ندارد.

فرید مدرسی، فعال توئیتری و رسانه ای در این گردهمایی گفت: در شرایطی به سر می بریم که فضای افکار عمومی در داخل و خارج از ایران بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده و جریان های سیاسی و حتی تروریستی تلاش می کنند تا با اقدامات شنیع خود چهره ای متفاوت ایجاد می کنند. سوال اینجاست که جنبش رجوی چه نیازی به این اقدامات دارد؟

(عکس) جزئیات تجمع اعتراضی مردم تهران به حکم حمید نوری
وی ادامه داد: پروژه امنیتی سیاسی در بحث آقای نوری اتفاق افتاد تا منافقین بتوانند اهداف خود را از دادگاه دنبال کنند.

مدرسی گفت: وقتی از رابطه سازمان رجوی با اسرائیل صحبت می کنیم، سخنی غیر منطقی نیست. پروژه نوری هولوکاست بود. ایجاد هولوکاست زمانی اتفاق می افتد که در بحث مسائل سال ۱۳۶۷ منطق حقوقی و سیاسی وجود داشته باشد و ایران از بیان دلایل خود ابایی نداشته باشد، لذا این دادگاه را راه اندازی کردند. من از آقای آژه ای می خواهم که یک دادگاه بزرگ در مورد جنایات مجاهدین در کشور برگزار کند.

وی تاکید کرد: آنها با برگزاری دادگاه نور به دنبال سفیدپوشی و شناسایی سازمان مجاهدین هستند.

تظاهرکنندگان در بیانیه ای ضمن محکومیت تصمیم دادگاه سوئد، اعتراض خود را به این تصمیم سیاسی اعلام کردند و به سفیر و دولت سوئد هشدار دادند که از آنها خواسته اند به این بازی کثیف علیه شهروندان و ملت رشید ایران ادامه ندهند.

آنها افزودند: ما خواستار آزادی هر چه سریعتر آقای نوری هستیم.

تصاویر تجمع اعتراضی در تهران علت تجمع و شعارهای معترضان هشدار می دهیم… | حضور مادر حمید نوری روی ویلچر

در مورد سلامتی آقای نوری به دولت سوئد هشدار می دهیم که در قبال مشکلاتی که برای ایشان پیش می آید باید پاسخگو باشند. سوئد با برگزاری دادگاه سبک به روابط با ایران آسیب می رساند.

ما از ایران می خواهیم که دولت سوئد را برای آزادی نوری تحت فشار سیاسی و دیپلماتیک قرار دهد.