علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید ، مانند استفراغ. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری های گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشد. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیرارادی محتویات معده از دهان.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، بلکه علائم بسیاری از بیماری ها است ، به عنوان مثال:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از مصرف دارو

درد شدید

استرس احساسی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (به عنوان مثال “آنفولانزای معده”)

زیاد خوردن

به بوها یا بوهای خاصی واکنش نشان می دهد

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری دیده شده در بیماران دیابتی)

جذب سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

اضافی

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. استفراغ در کودکان معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوءتغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی که در آنها کودک تب بالایی دارد ایجاد می شود. دلیل. نمایش دهید. تهوع یا استفراغ که بلافاصله بعد از غذا رخ می دهد می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است مسمومیت غذایی را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، می توانند مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. استفراغ به طور کلی بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت مننژها) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. بزرگسالان خطر تشنگی کمتری دارند زیرا به طور کلی می توانند علائم تشنگی (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. با این حال ، کودکان خردسال بیشتر مستعد تشنگی هستند ، به ویژه اگر اسهال داشته باشند ، زیرا اغلب نمی توانند علائم تشنگی را از بین ببرند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است تشنه شوید. حالت تهوع نیز نشانه تشنگی است ، اما نوشیدن زیاد می تواند با احساس سیری حالت تهوع را بدتر کند. هنگام استراحت مایعات بنوشید. اگر مستقیماً از معده ناراحت می شوید ، چای یا آب بدون کافئین را با برش های میوه تازه امتحان کنید استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی ، به ویژه در زنان باردار باشد.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات ، از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده دوری کنید.

سعی کنید غذاهایی را بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا استرس خود را از بین ببرید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیمو حاوی اسید سیتریک است که به هضم غذا کمک می کند و معده را آرام می کند. آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کنید و سعی کنید در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده شما را تحریک کند. با این حال ، نوشیدن بیش از حد آب لیمو در کوتاه مدت می تواند حالت تهوع را بدتر کند. نوشیدن بوی لیمو ، مانند خوردن لیمو ، می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید تا به حالت تهوع کمک کند. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

طبق یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع فقط مساله زمان است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، حالت تهوع بیشتری احساس خواهید کرد.بنابراین ، سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل تشنگی یا علل دیگر این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و گردآوری: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digastro-disorders/digastro-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن- یک-مقدار-آب

دیدگاهتان را بنویسید