علت مرگ مایکل جکسون چیست؟


گزارش کردن صدای ایرانمایکل جوزف جکسون خواننده مشهور آمریکایی در زمان حیات خود به دلیل فعالیت های هنری و بشردوستانه به شهرت جهانی رسید و الگو و الهام بخش بسیاری از هنرمندان جدید شد.

دوران کودکی مایکل جکسون

مایکل جکسون در ۲۹ آگوست ۱۹۵۸ در شهر صنعتی گری در ایالت ایندیانای آمریکا در خانواده ای کارگری به دنیا آمد. او هفتمین فرزند از نه فرزند خانواده جکسون بود.

مایکل جکسون در کودکی مورد آزار پدرش قرار گرفت

مادر مایکل بسیار مذهبی بود و فرزندانش را با اعتقادات سخت فرقه شاهدان یهوه مسیحیت بزرگ کرد. مایکل جکسون در کودکی مورد آزار پدرش قرار گرفت. این اتفاقات در بزرگسالی او تأثیرات خود را نشان داد.

مایکل جکسون و جکسون پنج

مایکل جکسون در سال ۱۹۶۴ زمانی که تنها ۶ سال داشت به عنوان خواننده پشتیبان به برادران جکسون پیوست. او در ۸ سالگی خواننده و رقصنده اصلی این گروه شد و در همان زمان برادران جکسون نام گروه را به جکسون فایو تغییر دادند.

مایکل از ۱۴ سالگی علاوه بر کار در گروه جکسون فایو شروع به آهنگسازی و اجرای آهنگ های فردی کرد. از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۵، او ۴ آلبوم استودیویی انفرادی منتشر کرد و حتی نامزد دریافت جایزه اسکار شد. جکسون ۵ تورهای بین المللی در اروپا و تور جهانی برگزار کرد. مایکل جکسون ترانه سرای اصلی این گروه بود.

آلبوم های مایکل جکسون

پنجمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون، Uncommon، در سال ۱۹۷۹ منتشر شد. این آلبوم غیرمعمول موفقیت تجاری بزرگی بود و اولین آلبومی بود که دارای چهار تک‌آهنگ برتر در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد بود. و طبق آمار تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۰ میلیون نسخه از این آلبوم در سراسر جهان فروخته شده است. در سال ۱۹۸۰، آلبوم غیرمعمول مایکل جکسون برنده جایزه گرمی شد.

در سال ۱۹۸۲، مایکل جکسون ششمین آلبوم استودیویی خود را به نام Thriller منتشر کرد. تریلر به بخشی از فرهنگ مردم جهان به ویژه آمریکا تبدیل شد. فروش این آلبوم بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه تخمین زده شده است. با انتشار تریلر، مایکل روابط صنعت موسیقی را از نظر هنری، تجاری و درآمدزایی تغییر داد. تریلر او را به مهم ترین و برجسته ترین هنرمند و سرگرم کننده دهه ۸۰ تبدیل کرد.

آلبوم بد دومین آلبوم پرفروش سال ۱۹۸۷ در آن زمان بود

هفتمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون Bad Name در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. آلبوم بد کمتر از Trailer فروخت اما توانست دومین آلبوم پرفروش تمام دوران در آن زمان باشد. آلبوم بد شامل ۱۱ آهنگ بود که ۹ تای آن توسط خود جکسون نوشته شده بود. از ۷ تک‌آهنگ منتشر شده توسط Bad، ۵ تک‌آهنگ به رتبه یک در بیلبورد Hot 100 رسیدند.

هشتمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون به نام Dangerous در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. Dangerous تا سال ۲۰۰۸ هفت میلیون نسخه در ایالات متحده و ۳۲ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت و در حال حاضر یکی از بیست آلبوم پرفروش در جهان است. این آلبوم شامل ۱۴ آهنگ است که ۹ تای آن به صورت تک آهنگ منتشر شده است. بیشتر آهنگ های این آلبوم در مورد اتحاد نژادها، برادری و برابری بین مردم جهان، بهبود وضعیت زمین و نفی خیانت است.

در سال ۱۹۹۵، مایکل جکسون نهمین آلبوم خود را به نام تاریخ: گذشته، حال و آینده، کتاب اول منتشر کرد. این آلبوم نامزد جایزه گرمی بهترین آلبوم سال شد.

تور کنسرت مایکل جکسون

مایکل جکسون تور جهانی آلبوم بد را در ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۷ آغاز کرد. این تور که در ۱۵ کشور برگزار شد بیش از یک سال به طول انجامید.

مایکل

مایکل جکسون تور جهانی خطرناک خود را در ۲۷ ژوئن ۱۹۹۲ آغاز کرد. این تور شامل بیش از ۱۰۰ اجرا بود، اما پس از ۶۹ کنسرت به دلیل وضعیت نامناسب روحی و جسمی مایکل به دلیل ادعاهای کودک آزاری در سال ۱۹۹۳ لغو شد. این تور به مدت ۱۵ ماه به طول انجامید.

تور جهانی تاریخ ۱۹۹۶ ۷ سپتامبر ۱۹۹۶ – ۱۵ اکتبر ۱۹۹۷ (در سراسر جهان)
۸۳

آخرین تور مایکل جکسون که از ۷ سپتامبر ۱۹۹۶ شروع شد، تور آلبوم تاریخ بود. تور جهانی تاریخ با جذب بیش از ۴.۵ میلیون شرکت کننده، رکورد قبلی تور جهانی بد را شکست و به “پربیننده ترین تور جهان” تبدیل شد که تا به امروز این رکورد را حفظ کرده است. این تور در ۵۸ شهر از ۳۵ کشور در ۵ قاره اجرا شد.

گیاهخواری مایکل جکسون

مایکل جکسون گیاهخوار بود و گوشت قرمز، گوشت خوک، مرغ، ماهی و نوشیدنی های الکلی مصرف نمی کرد.

شهرت و افتخارات مایکل جکسون

مایکل جکسون در ۲۴ سالگی به اندازه الویس پریسلی و بیتلز مشهور بود.

مایکل جکسون اولین هنرمند موسیقی بود که نامش دو بار در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ثبت شد. مایکل جکسون نزدیک به ۴۰۰ جایزه دریافت کرده است که یک رکورد جهانی در بین هنرمندان است.

در میان جوایز مایکل جکسون، ۲۳ رکورد جهانی گینس و ۱۸ جایزه گرمی بسیار قابل توجه است. علاوه بر این، مایکل جکسون ۱۳ تک آهنگ شماره یک در جدول ۱۰۰ بیلبورد داغ دارد.

مایکل جکسون دو بار نامزد جایزه صلح نوبل شد.

فیلم Moonwalker مایکل جکسون

نام فیلمی است که توسط مایکل جکسون در سال ۱۹۸۸ منتشر شد. این فیلم مجموعه ای از فیلم های کوتاه درباره پادشاه پاپ است. در قسمت های جداگانه فیلم، نماهنگ های مایکل جکسون پخش می شود. نام فیلم برگرفته از تکنیک حرکت رقص مون واک است که یکی از حرکات ثبت شده در رقص مایکل است. در این فیلم تکه هایی از کودکان آفریقایی، مهاتما گاندی و دیگر شخصیت های تاریخی به تصویر کشیده شده است.

اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون

در سال ۱۹۹۳، مایکل جکسون در نزدیکی یکی از تورهای کنسرت خود به جنایتی جدی متهم شد. ایوان چندلر، پدر جردن چندلر، برای ساخت فیلمش از مایکل ۲۰ میلیون دلار درخواست کرد، اما او مخالف بود. او سپس مایکل را تهدید کرد که در صورت عدم پرداخت، او را متهم خواهد کرد. اما مایکل درخواست او را نپذیرفت. این اتهامات منجر به اعتیاد شدید مایکل جکسون به داروهای آرامبخش شد. جردن چندلر ۲ روز پس از مرگ مایکل جکسون اعلام کرد که مایکل هرگز از او سوء استفاده جنسی نکرده و به دستور پدرش مجبور به گفتن این دروغ ها شده است.

در سال ۲۰۰۳، مایکل جکسون توسط گاوین آرویزو، پسری مبتلا به سرطان که چندین ماه را با خانواده خود برای درمان در مزرعه نورلند گذراند، به کودک آزاری متهم شد. این اتهامات برخلاف اتهامات سال ۹۳ منجر به برگزاری دادگاهی به نام مردم علیه جکسون شد. این محاکمه به مدت پنج ماه تا اواسط سال ۲۰۰۵ به طول انجامید. در طول دادگاه، نوازنده بار دیگر از بیماری های مرتبط با استرس رنج می برد و وزن زیادی از دست می دهد. او همچنین به مواد مخدر مرفین و پتیدین وابسته شد. در ماه ژوئن، جکسون از تمام اتهامات تبرئه شد.

همسران و فرزندان مایکل جکسون

در سال ۱۹۹۴، جکسون با لیزا ماری پریسلی، دختر الویس پریسلی ازدواج کرد. این ازدواج زیاد دوام نیاورد و بعد از ۲ سال از هم جدا شدند.

۹ ماه بعد، جکسون پس از جدایی از لیزا پریسلی، با دوست دوران کودکی خود ازدواج کرد

نه ماه بعد، پس از جدایی از لیزا پریسلی، جکسون با دوست دوران کودکی خود دبی رو در استرالیا ازدواج کرد. جکسون از دبی یک پسر به نام مایکل جوزف جکسون متولد ۱۳ فوریه ۱۹۹۷ معروف به پرنس و یک دختر به نام پاریس مایکل کاترین جکسون متولد ۳ آوریل ۱۹۹۸ دارد. این زوج در ۸ اکتبر ۱۹۹۹ از هم جدا شدند.

مایکل جکسون فرزند دیگری به نام بلانکت دارد که نام مادرش مشخص نیست و او از طریق رحم اجاره ای به دنیا آمد.

علت مرگ مایکل جکسون

مایکل جکسون در ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی به دلیل مصرف بیش از حد داروی بی حس کننده قوی پروپوفول درگذشت.

دو ماه پس از مرگ مایکل، پزشکی قانونی لس آنجلس رسما مرگ مایکل جکسون را یک قتل اعلام کرد و دکتر کنراد موری به قتل غیرعمد متهم و به مدت ۴ سال روانه زندان کالیفرنیا شد.

این عکس مایکل جکسون را بعد از عمل بینی و قبل از عمل های دیگر نشان می دهد.

چرا مایکل جکسون شبیه یک زن است؟

چهره مایکل جکسون در سال ۲۰۰۳ بسیار زنانه به نظر می رسید.

علت مرگ مایکل جکسون چیست؟
اما حقیقت این بود که او نه تنها چندین عمل جراحی روی بینی خود انجام داده بود، بلکه در سایر قسمت های صورت خود نیز تغییراتی ایجاد کرده بود.

راز مایکل جکسون

مایکل جکسون کفش های مخصوصی را به نام خود اختراع و ثبت کرد. شخصی که این کفش را می پوشد می تواند به سمت جلو و به سمت زمین خم شود، به گونه ای که گویی اصلاً جاذبه وجود ندارد.

علت مرگ مایکل جکسون چیست؟

او از این کفش ها برای حرکات معروف «خم» در موزیک ویدیوی «جنایتکار صاف» استفاده کرد.