علت بوی بد نوزادان چیست؟گزارش کردن صدای ایران به گزارش سلام نو به نقل از اقتصاد آنلاین، بدن نوزاد بوی مطبوعی دارد که رابطه عاطفی عمیقی را بین نوزاد و اطرافیان به ویژه والدین برقرار خواهد کرد. بسیاری از افراد بوی شیرین نوزاد را یکی از خوشبوترین و بهترین عطرهایی می دانند که تا به حال استشمام کرده اند.

بوی بدن نوزادان بسیار متفاوت از بوی بدن کودکان بزرگتر است. بوی بدن این فرشته های کوچولو به قدری مطبوع است که برخی از شرکت های عطرسازی به دنبال ساخت عطری با رایحه نوزاد بوده اند و چندین شرکت نیز عطرهایی با این نام معرفی کرده اند.

تحقیقات نشان می دهد که نوزادان بوی بسیار خوبی دارند و این یک راه بیولوژیکی ارزشمند برای زنده ماندن نوزادان است.

بویی که از بدن نوزاد دو روزه ساطع می شود، قسمت مربوط به حس بویایی را در مغز زنان فعال می کند.

در تحقیقی واکنش و واکنش زنان به بوی بدن نوزاد تحقیقات گسترده ای انجام داد. در این تحقیق ۳۰ زن مورد بررسی قرار گرفتند. ۱۵ زن قبلاً مادر شده بودند و ۱۵ زن اصلاً تجربه مادر شدن را نداشتند. همه آنها بوی نوزادانی را حس می کردند که نمی شناختند و کمتر از دو روز سن داشتند. به گفته آنها، بوی نوزاد می تواند آنها را هیپنوتیزم کند. آزمایشاتی که بر روی مغز شرکت کنندگان در این مطالعه انجام شد، نشان داد که بوی ساطع شده از بدن نوزاد دو روزه، قسمت مربوط به حس بویایی را در مغز زنان فعال می کند. در نتایج این نظرسنجی، هر دو گروه بوی نوزاد را عطری مطبوع و آرام بخش توصیف کردند.

– یکی از دلایل بوی بد بدن نوزادان ترشح یک ماده شیمیایی است که از غدد عرق نوزاد ترشح می شود.

از آنجایی که ماندگاری این رایحه تنها چند هفته بر روی بدن نوزاد باقی می ماند، می تواند تحت تاثیر متابولیسم نوزاد قرار گیرد که با شروع به خوردن و نوشیدن تغییر می کند و دیگر برای تغذیه به شیر مادر وابسته نیست.

– علت بوی خوب نوزادان را بوی ماندگار ورنیکس کازئوزا می دانند. ورنیکس کازئوزا ماده ای است که بدن جنین در رحم با آن پوشیده شده و پس از تولد بیشتر آن جذب شده و با شستن نوزاد مقدار باقی مانده از آن خارج می شود.

فواید بوی خوب بدن نوزادان:

به هر دلیلی، به نظر می رسد بخشی از هوش طبیعت است که باعث می شود ما فوراً عاشق این موجود کاملاً وابسته و نیازمند شویم.

این رایحه به مادر کمک می کند تا فرزند خود را شناسایی کند و با او پیوند عاطفی برقرار کند.

تحقیقات نشان می دهد که وقتی مادر کودک خود را بو می کند، مرکز لذت و شادی در مغز او فعال می شود. این بدان معناست که طبیعت مادری می خواهد وقتی مادر با فرزندش وقت می گذراند احساس فوق العاده ای داشته باشد.