علائم آکنه در بینی چیست؟ جوش های قرمز و چرکی بزرگ در اطراف و اطراف بینی


شما باید علائم آکنه در بینی را بدانید ، برای درمان آن از قبل و جلوگیری از عود آن چه باید کرد. این می تواند توسط عوامل زیادی مانند مشکلات ایجاد شود هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و همچنین درمان های دارویی و شیمی درمانی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی برای خلاص شدن از شر آکنه بینی تا آخر عمر دریافت خواهید کرد.

آکنه در پهلو و بینی چیست؟

آکنه روی بینی چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک معنای آکنه روی بینی ، می توانیم سریعتر درمان مناسب را انجام دهیم و آثار این جوش ها را بر روی پوستمان از بین ببریم و از عود آنها جلوگیری کنیم.

با این حال ، باید اضافه کنم که آکنه و به طور کلی جوش ها عوارض سطحی و گذرا هستند و یکی از علل بروز آنها هستند. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت خود دارید. اما گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد ، که لزوماً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای تهیه کردند که نشان می داد هر گونه آکنه روی صورت افراد در یکی از اندام ها و اندام های حیاتی بدن مشکل ایجاد می کند. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی مشکلی در این طرح ها است قلبی عروقی به طور جداگانه.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد ، یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب بیش از حد در زندگی فرد و فشار در قلب باشد. البته این غیرقابل قبول است ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید نگران نباشید ، زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد آکنه در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه در بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت ها

آکنه ولگاریس ممکن است ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی شبیه کیست هستند. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند باعث ابتذال در پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی با متخصص مشورت کنید.

آکنه روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا آکنه ، باعث قرمزی پوست و جوش های کوچک سفید یا زرد می شود که اغلب از بینی تا گونه ها ادامه دارد ، اما نه در سراسر صورت.

روزاسه معمولاً به دلیل سابقه خانوادگی ، پوست در معرض ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


روزاسه

برخلاف vulgaris ، آکنه روزاسه هنوز به عنوان یک درمان خانگی شناخته می شود او مسئول نبود و برای درمان باید با پزشک مشورت کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت آکنه بینی ، دارویی را که بر علت بثورات تأثیر می گذارد تعیین می کند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید و حتی ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و موارد دیگر.

اغلب تعیین نوع آکنه به دلیل شباهت ظاهری دشوار است ، اما پزشک شما ممکن است تاول های پر از چرک ، کیست ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

این مهم است که بدانید برای درمان علائم آکنه روی بینی از چه مواردی استفاده می شود ، اما باید بدانید که اکثر آکنه هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند ، برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارد.

علائم آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد:

مشکل در بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن دو دانش آموز.

اگر بینی شما زخم است یا یکی از این علائم وجود دارد ، بلافاصله برای درمان با یک متخصص مشورت کنید.

گرفتگی بینی:

ممکن است به دلیل وجود مو در قسمت های عمیق بینی وجود داشته باشد سلولیت بینی و خطرات مربوط باید فوراً درمان شوند. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان استراحت کنید.

در این مدت می توانید از مسکن ها نیز برای تسکین درد خود استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی لوپوس باعث ایجاد زخم در بینی می شود.

در برخی موارد ، آکنه عفونی داخل بینی باعث ایجاد ترومبوز حفره سینوس ناشی از موهای بینی می شود و علائم لخته شدن خون در این ناحیه عبارتند از:

خواب آلودگی ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر اندازه مردمک چشم و غیره.

درک معنای آکنه روی بینی بسیار مهم است.


ترس از چرک در بینی

ترس از چرک در بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. تاثیر زیبایی این جوش ها زمانی ایجاد می شود که آنها را روی صورت خود می بینیم. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خودشان ناپدید می شوند.

ما باید این را بیان کنیم روی جوش ها کلیک کنید انجام این کار هیچ ایرادی ندارد و باکتری ها و عفونت هایی که می توانند بسیار خطرناک باشند به مناطق عمیق پوست شما و حتی در جریان خون شما سرایت می کنند. به همین دلیل ، همه افراد بین 11 تا 30 سالگی آکنه را تجربه می کنند حساسیت و حساسیت بینی آره.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این نواحی می شود.

وقتی باکتری ها و روغن ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک است. بدن برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف خود کیستی دارد روکش ها به این دلایل ، دانستن علائم آکنه روی بینی بسیار مهم است تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

در اینجا چند روش برای جلوگیری از عود آکنه آمده است:

بهتر است صورت خود را داخل آن قرار دهید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست خود را از مواد زاید و روغن ها تمیز کنید. به طور مرتب از مواد ساینده استفاده کنید. این مواد از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را پاکسازی می کنند. دو تا سه بار در هفته از کف دست های بسیار نرم استفاده کنید.

از کی مرطوب کننده های بدون روغن استفاده کنید تا مطمئن شوید منافذ پوست را با این روغن ها پر کرده و باعث ایجاد آکنه نمی شود. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها زیاد به صورت خود دست نزنید تا باکتری های کمتری به سطح صورت شما منتقل شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

کاهش دیابت و سیستم ایمنی بدن:یکی از علل آکنه و جوش سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل این امر ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در این ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان هورمون ها تغییر می کنند آره.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود پوسته های سفید یا قرمز در ابتدای دو ورودی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوکی ، عامل اصلی قارچ پوستی ، باعث دهلیز و آکنه می شوند.

این مشکل می تواند در اثر گاز گرفتن ناخن در بینی ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائم مشابه است. شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. اگر این باکتری به دلیل مقاومت زیاد در برابر آنتی بیوتیک ها وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر پوستی بینیگاهی آکنه نتیجه رشد است موهای اضافی زیر پوست می ماند و باعث تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این آکنه ها را از بین برد؟

چگونه می توان این آکنه ها را از بین برد؟

اگر به دنبال درمان های گیاهی برای از بین بردن این آکنه مزاحم هستید ، می توانم از موارد زیر استفاده کنم:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) دارای خواص علمی است بسیار ضد باکتری قابل استفاده برای درمان آکنه و جوش های ریشه دار باکتریایی. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید واقع شود.

صورت بخور:

صورت بخور:

گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند و منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتوان آن را کوچک و منبسط کرد. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل واقع در منافذ پوست را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

شیمی درمانی برای از بین بردن آکنه و جوش نیز استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور کلی ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل عبارتند از:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، جوش ها را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از تشکیل لکه های سفید جلوگیری کرده و در عین حال منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به مدیریت چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، ابتدا باید بفهمید که آکنه روی بینی چیست و سپس تحت درمان قرار بگیرید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر آکنه روی صورت به ویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. شما باید از درمان های مختلف استفاده کنید زیرا علت آکنه در بینی و حتی آکنه در بینی و کناره ها را می دانید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با یک متخصص مشورت کنید.
  4. به دلیل تغییرات هورمونی در بدن در دوران نوجوانی ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد که دلیل اصلی ایجاد آکنه در دوران نوجوانی است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آن را برای از بین بردن آکنه و جوش صورت فشار داد ، زیرا عفونت می تواند به لایه های عمیق تر پوست گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید