عدم تحمل لاکتوز علائم و درمان


شاید حداقل یکبار عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می توانیم تشخیص دهیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ همه سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا به این بیماری نمی توانند لاکتوز یا قند شیر را به طور کامل هضم کنند. بنابراین ، آنها پس از مصرف انواع محصولات لبنی دچار مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. یعنی شما سلامت بیمار را تهدید نمی کنید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار عصبی باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده ، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل خواهند داشت. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن به هر طریقی برای هضم لاکتوز کار می کند. با این حال ، هنگامی که مقدار آن به زیر حد معینی برسد ، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین ، افراد با مصرف محصولات لبنی از مشکلات مختلفی رنج می برند.

علائم این بیماری چیست؟

افراد مبتلا به این مشکل حدود 30 تا 120 دقیقه پس از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز مشکلات زیر را تجربه می کنند:

  • تورم؛
  • osuruq؛
  • درد قلب و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی با عدم تحمل لاکتوز مشکل دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. با مصرف هر یک از محصولات لبنی مشکلات زیادی خواهید داشت. بنابراین ، باید از شیر و محصولات لبنی خودداری کنید. این می تواند باعث شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. بنابراین ، شما باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده – گالاکتوز و گلوکز – تبدیل می کند. این قند به راحتی جذب روده می شود. به دلایل مختلف ، روده شما ممکن است نتواند این آنزیم را در بدو تولد یا در طول زندگی تولید کند. سطوح پایین این آنزیم منجر به عدم تحمل لاکتوز می شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. نوزادان لاکتاز زیادی در بدن خود دارند. با این حال ، پس از آنکه نوزاد دیگر شیر مصرف نمی کند ، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. با این حال ، این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون ، رشد بیش از حد باکتری ها ، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با مصرف دارو یا حتی جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

  • مصرف شیر را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید.
  • به تدریج شیر بسیار کمی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات با لاکتوز کم استفاده کنید.
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، در صورت عدم وجود باکتری لاکتاز در بدن ، هضم و تجزیه لاکتوز را ارزیابی نمی کند. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل ، بسیاری از تولید کنندگان لبنیات در نظر دارند که پودر یا عصاره لاکتاز را به برخی محصولات اضافه کنند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتوز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. بسیاری از شیرهای بدون لاکتوز در فروشگاه ها فروخته می شوند. البته ، به خاطر داشته باشید که می توانید خودتان را به عصاره لاکتاز اضافه کنید. با این حال ، شیر بدون لاکتوز دارای ساختار صاف است و عصاره لاکتاز به زیر دندان شما نمی رسد.

دوستان عزیز ، آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل خود کدام روش را انتخاب کردید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید که ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید