عاملان قتل ۲ نیروی انتظامی شهید زاهدان به دار مجازات آویخته شدندگزارش کردن صدای ایرانسردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی تیراندازی اشرار مسلح به ماموران گشت پلیس راه در محور زاهدان – کاش در حین انجام وظیفه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ متاسفانه دو نفر از کارمندان گشت پلیس راه کشته شدند. ستوان محمد حسین دانشمندی و گروهبان یکم احمد بلش آبادی به شهادت رسیدند.

قاتلان در ژوئن ۲۰۱۳ طی یک عملیات ضربتی هماهنگ دستگیر شدند

این مقام ارشد انتظامی گفت: پس از ارتکاب این جنایت توسط مجرمان مسلح، شناسایی و دستگیری متهمان توسط ماموران انتظامی و کارآگاهان پلیس آگاهی در دستور کار ویژه قرار گرفت و در نهایت قاتلان با نام های ع.ق، ن.ق در خرداد ماه سال جاری شناسایی شدند. در سال ۱۳۹۲ طی یک عملیات ضربتی هماهنگ دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان افزود: سرانجام دو نفر از عاملان این جنایت در صبح دوازدهم شهریورماه پس از تایید حکم در دیوان عالی کشور محکوم و به دار مجازات آویخته شدند.

سردار طاهری در پایان بر عزم جدی پلیس در برخورد قاطع با اشرار و مخلان امنیت تاکید کرد و گفت: امنیت خط قرمز پلیس است و هرگز اجازه نمی دهیم برخی قانون شکنان به نظم عمومی و امنیت جامعه آسیب وارد کنند. “