عاملان توزیع گوشت گندیده دستگیر شدندبرای گزارش دادن صدای ایرانسردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان امروز اظهار داشت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت استان با انجام کارهای اطلاعاتی و با استفاده از روش های پلیسی یک باند کاملا مخفی و با جعل اسناد دامپزشکی از شهرهای مختلف استان فارس برای اینکه بدون در نظر گرفتن عواقب مرتبط با آن از جمله تهدید سلامت غذایی مردم، انتقال گوشت های آلوده، تاریخ مصرف گذشته، غیرمجاز و فاسد به هرمزگان، متوجه منافع شخصی خود شده و موضوع را در دستور کار قرار دادند. دستور جلسه.

وی افزود: با تشدید اقدامات اطلاع رسانی و تعامل با جامعه هدف اعم از دستگاه قضایی و دامپزشکی و پایش و پایش شبانه روزی، دو دستگاه خودروی نیسان حامل گوشت فاسد در دو عملیات همزمان شناسایی و متوقف شدند. دو نقطه استان هرمزگان.

سردار غلامرضا جعفری اظهار داشت: در بازرسی از خودروهای توقیفی دو تن و ۲۲۱ کیلوگرم مواد آلوده و غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد و در این رابطه ۳ نفر از عوامل توزیع گوشت آلوده دستگیر و نمونه هایی از محموله نیز دستگیر شدند. برای اخذ نظر کارشناس از اداره کشف شدند. اداره دامپزشکی استان و دانشگاه علوم پزشکی تایید کردند که گوشت های آلوده و غیرقانونی هستند.

متهمان قصد داشتند محموله های گوشت گندیده را در بازار توزیع کنند

این مقام انتظامی استان اظهار داشت: متهمان به دلیل تهدید به سلامت عمومی و جعل اسناد دولتی تحت نظر و تعقیب دستگاه قضایی استان قرار دارند. و همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان در زمانی که شهروندان مشغول تهیه نذورات خود بودند قصد داشتند محموله های گوشت گندیده را در بازار توزیع کنند که با هوشیاری پلیس کشف و دستگیر شدند. اگر نذورات با استفاده از این گوشت های آلوده پخته شود، شاهد مسمومیت های گسترده در تشییع جنازه و تکایا خواهیم بود.