طرز تهیه چیزکیک نیویورکی با کلاس و خوشمزهگزارش کردن صدای ایران . کیک پنیر یکی از کیک های مورد علاقه در سراسر جهان است. روش های مختلفی برای تهیه چیزکیک وجود دارد. یکی از این روش ها در دستور پخت کیک پنیر نیویورکی ارائه شده است. در این دستور پایه چیزکیک بیسکویت پودری است و با مخلوط تخم مرغ و خامه و پنیر که در فر پخته می شود پر می شود. این کیک بافت نرم و لذیذی دارد و می توان آن را به عنوان دسر در مهمانی ها سرو کرد. با ما همراه باشید تا آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیزکیک نیویورکی را مشاهده کنید.

کیک پنیر یکی از کیک های مورد علاقه در سراسر جهان است. روش های مختلفی برای تهیه چیزکیک وجود دارد
مواد تشکیل دهنده چیزکیک نیویورکی
۲ بسته بیسکویت ساقه طلایی
۲ بسته پنیر خامه ای
نصف وزن پنیر خامه ای
شکر ۱ لیوان
کره به میزان لازم
۲ عدد تخم مرغ کامل
۲ عدد زرده تخم مرغ
پوست لیمو رنده شده ۱ عدد لیمو
۲۰۰ گرم شیر
۷۰ گرم آرد برنج
طرز تهیه چیزکیک نیویورکی


مرحله اول
برای تهیه چیزکیک خوشمزه به سبک نیویورکی در ابتدای کار بیسکویت ها را با جسم سفت چرخ می کنیم. برای این منظور می توانید از آسیاب یا رنده نیز استفاده کنید. کره ذوب شده را به آن اضافه کنید.

مرحله دوم
در این مرحله به اندازه ای کره اضافه می کنیم تا بیسکویت ها به صورت خمیر درآیند. سپس کف ظرف کمربندی یا قالب گردی که روی آن را با فویل پوشانده ایم، می ریزیم و به ضخامت چند میلی متر تا یک سانتی متر پهن می کنیم.

سطح سوم
سپس با گوشت کوب یا ته لیوان فشار می دهیم و صاف می کنیم تا کاملا یکدست شود. در مرحله بعد پنیر و خامه را در ظرف مناسبی اضافه می کنیم. سپس شکر را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا یکدست شود.

مرحله چهارم
در ظرفی دیگر تخم مرغ، زرده تخم مرغ، پوست لیمو رنده شده، شیر و آرد برنج را اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس مخلوط پنیر و خامه را به آن اضافه کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله پنجم
غلظت آن باید کمی شلتر از ماست باشد. سپس روی کیک می ریزیم و پهن می کنیم. فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. کیک را داخل آن می گذاریم و می گذاریم بپزد تا طلایی شود.

مرحله ششم
در این مرحله کیک را از فر خارج کرده و به مدت یکی دو ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس روی آن را با سس کارامل یا هر سس دلخواه دیگری تزیین کرده و برش زده و سرو می کنیم.