صدای انفجار مهیب در آبادان امشب ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ / ماجرا چیست؟


گزارش کردن صدای ایران به گزارش ایرنا، صدای انفجار ناشی از ترکیدن یکی از کوره های واحد تولید گوگرد فاز سه پالایشگاه آبادان بوده است.

اخبار تکمیلی به نقل از منابع آگاه در پالایشگاه آبادان حاکی است: راه اندازی یکی از واحدهای فاز ۳ پالایشگاه نفت آبادان منجر به انفجار کوره شد.

به گفته این منابع، کوره گوگرد در واحد فاز سه SRU که قرار بود امشب پس از تعمیرات اساسی دوره ای به بهره برداری برسد، در آزمایش های پیش از راه اندازی منفجر شد.

بر اساس این گزارش، واژگونی روند در این کوره با صدای مهیبی در شهر آبادان همراه بود که خوشبختانه تلفات جانی و خسارتی در پی نداشت.

در حال حاضر روند تولید در پالایشگاه آبادان به روال گذشته ادامه دارد.

اطلاعات تکمیلی پس از دریافت جزئیات از سوی مسئولان پالایشگاه آبادان اعلام خواهد شد.

صدای انفجار مهیب در آبادان چیست؟

پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه های ایران است

به گزارش صدای ایران، پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه های ایران است که محصولاتی مانند گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، روغن گرمایشی، انواع روغن موتور پایه، انواع روغن موتور را تولید می کند. قیر، انواع حلال های نفتی، گوگرد، تولید نفتا (خوراک معطر پتروشیمی بندرامام).

این پالایشگاه به عنوان قدیمی ترین مجموعه پالایشگاهی کشور ۲۵ درصد سوخت مورد نیاز کشور را تامین می کند.

ساخت این پالایشگاه در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی به پایان رسید و تا آغاز جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ بزرگترین پالایشگاه جهان با ظرفیت پالایش ۶۲۸ هزار بشکه نفت در روز بود.