صحبت های سرهنگ پاشایی درباره فروش سوالات امتحانی و تقلبگزارش کردن صدای ایرانسرهنگ رامین پاشایی درباره برخی ادعاها و اخبار مطرح شده مبنی بر فروش سوالات کنکور سراسری در فضای مجازی اظهار داشت: قبل از شروع کنکور عده ای سودجو با این روش اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان شرکت در کنکور سراسری کرده بودند که آنها را از بین می بردند. دستگیر شدند. در بررسی های به عمل آمده مشخص شد این افراد به سوالات کنکور دسترسی نداشته و تنها از این طریق مرتکب کلاهبرداری شده اند.

وی ادامه داد: زمزمه هایی مبنی بر فروش سوالات کنکور سراسری نیز مطرح شد و پلیس فتا به این موارد رسیدگی کرد که طی آن کارآگاهان پلیس فتا موردی مبنی بر فروش سوالات قبل از کنکور پیدا نکردند. موضوع همچنان ادامه دارد و در صورت مشاهده مواردی با آن برخورد خواهد شد.

جانشین پلیس فتایی فرجا درباره فروش ابزار و لوازم تقلب در کنکور نیز اظهار داشت: در این مورد قبل از برگزاری کنکور با فروش تبلیغاتی با چند مورد از این موارد برخورد شد. همچنین در جریان برگزاری کنکور سراسری در موارد معدودی تعدادی از این دستگاه ها از شرکت کنندگان در کنکور کشف و ضبط شد. این اقلام شامل تجهیزات هوشمند مانند ریزتراشه، گوشی و… بود که شناسایی شدند.

وی ادامه داد: این افراد عمدتا از بی توجهی ماموران نظارتی در آزمون سوء استفاده کرده و اقدام به استفاده از این تجهیزات کردند که دستگیر شدند. در بررسی لوازم جانبی این افراد تصاویر و شواهد دیجیتالی استخراج شد.

ابزارهای تقلب نیز برای کاربران کار نمی کنند

پاشایی در عین حال گفت: البته بررسی ها نشان داد که این ابزارهای تقلب برای کاربران جواب نداده و موفق به استفاده از آن نشده اند. اما استفاده از چنین ابزارهایی جرم است و با آن برخورد خواهد شد.

فاتی فرجا معاون اجتماعی پلیس با تاکید بر اینکه استفاده از اینگونه اقلام بسیار کم بوده و علاوه بر اینکه کاربران موفق به استفاده از آنها نشده اند، پلیس نیز برخورد قانونی لازم را با آنها انجام داد.