شیرهای بالدار در دستان محسن تنابنده و هومان سیدی


گزارش کردن صدای ایرانمراسم اختتامیه هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز شامگاه ۲۸ شهریور در شهر ونیز ایتالیا برگزار شد و محسن تنابنده برای بازی در فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومان سیدی جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

محسن تنابنده برای بازی در فیلم «جنگ جهانی سوم» و هومان سیدی برای کارگردانی این فیلم به ترتیب برنده جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم بخش افق جشنواره فیلم ونیز شدند.

شیرهای بالدار در دستان محسن تنابنده و هومان سیدی

بیشتر بخوانید:


آیا رویکرد سینمای ایران در ورود به بازار جهانی موفق است؟

«همه می دانند» فرهادی به جشنواره تورنتو رفت

شیرهای بالدار در دستان محسن تنابنده و هومان سیدی
مراسم اختتامیه هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز شامگاه ۱۹ سپتامبر در شهر ونیز ایتالیا برگزار شد و محسن تنابنده برای بازی در فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومان سیدی جایزه بهترین بازیگر مرد در بخش افق ونیز را از آن خود کرد. .

جشنواره ونیز چیست؟

شیرهای بالدار در دستان محسن تنابنده و هومان سیدی

جشنواره فیلم ونیز قدیمی ترین جشنواره فیلم در جهان و یکی از بزرگترین جشنواره های فیلم در جهان است. جشنواره فیلم ونیز برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ برگزار شد و در کنار جشنواره هایی مانند کن و برلین یکی از مهم ترین رویدادهای سینمایی اروپا و جهان به شمار می رود. جشنواره فیلم ونیز در سال های جنگ جهانی دوم برگزار نمی شد و در برخی سال ها بخش مسابقه آن فعال نبود.

جایزه اصلی جشنواره ونیز شیر طلایی نام دارد. همچنین در این جشنواره جایزه ای به نام Humanity Award وجود دارد. این جایزه که مبلغ آن ۵۰ هزار دلار است به فیلمسازان و بازیگرانی تعلق می گیرد که خود را وقف فعالیت های بشردوستانه کنند.

همچنین جایزه Fox Cup به بهترین بازیگران مرد و زن تعلق می گیرد. از سال ۲۰۰۲ به بعد «جایزه سن مارکو» به بهترین فیلم بخش ضد جریان اختصاص یافت.

طیف گسترده ای از برنامه های جداگانه نیز ایجاد شده است، از جمله نمایشگاه بین المللی هنر ونیز. جشنواره بین المللی موسیقی معاصر ونیز، جشنواره بین المللی تئاتر ونیز، نمایشگاه بین المللی معماری ونیز، جشنواره بین المللی رقص معاصر ونیز و جشنواره بین المللی کودکان کارناوال ونیز به طور جداگانه زیر نظر جشنواره های ونیز برگزار می شود.

P/Q