شکستن رژیم به معنای شکستن همه پل ها نیست!


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند یک عادت را ترک کنند یا از برخی موارد اجتناب کنند ، گاهی عصبانیت ، استرس ، ناامیدی و …

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه خود را بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم می گیرد سیگار را ترک کند ، خودارضایی کند یا سیگار بکشد یا خودارضایی کند یا مدتی در برنامه رژیم غذایی بوده است ، به دلایلی سعی می کند چیزی خارج از رژیم غذایی بخورد یا غذاهای مجاز زیادی بخورد. .. است.

احساس گناه می کند و ادامه می دهد

در این شرایط ، فرد ممکن است به دلیل احساس گناه از همه چیز دست بکشد و در نتیجه تنبیه خود کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، در حالی که تنها یک وعده غذایی غیر مجاز مصرف می کند ، همچنان سیگار می کشد یا به مصرف بی رویه سایر غذاها ادامه می دهد.

به این می گویند اثر جهنم

یعنی وقتی این اتفاق در حال حاضر رخ می دهد ، این است که همه چیز را به طور کامل کنار بگذاریم یا به عبارت دیگر ، طرحی که ناشی از گناه است ، و چارچوب ذهنی را که برای خود ترسیم کرده است بشکنیم.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم غذایی 2 راه حل در دسترس.

اولین راه حل قبل از شکستن رژیم

اولین قدم جلوگیری از این اتفاق است.

برای این کار بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاص یا در محیط های خاص ، مانند رستوران ، عاملی است که به فرد انگیزه می دهد تا رژیم را زیر پا بگذارد ، از این وضعیت اجتناب کنید.

اگر جایگزین های مناسبی برای محرک ها وجود داشته باشد ، برای مثال ، برای فردی که علاقه زیادی به نوشیدنی های گازدار دارد ، می توان به جای نوشیدنی های گازدار معمولی از نوشیدنی های گازدار و طعم دار با شکر مصنوعی استفاده کرد. به

استفاده از برخی تنقلات به عنوان پاداش در روزهای خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز می تواند در این موارد کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن حالت است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ می دهد ، به عنوان مثال ، هنگامی که فرد غذای خاصی را از برنامه حذف می کند.

در این شرایط ، نفرت از خود و احساس گناه می تواند باعث شود همه چیز را رها کرده و غذاهای غیر مجاز بیشتری بخورید. برعکس خودت را ببخش و با تصور اینکه می توانم اشتباه کنم و به یک اشتباه ختم نشوم ، می توانم به راه درست بازگردم و از ادامه و رها شدن اشتباهات جلوگیری کنم.

فرستنده: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج در بدنسازی برای بدنسازان

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید