شهر سوئدی مالمو در حال مبارزه علیه یهودستیزی استتاریخ انتشار:

چهارشنبه ، 13 اکتبر ، مجمع بین المللی اختصاصی به یاد هولوکاست و مبارزه با یهودستیزی با حضور نمایندگان چهل کشور جهان و اینترنت غول پیکر در مالمو سوئد برگزار شد. پادشاهی شمال اروپا ، به عنوان یک کشور بی طرف ، در جنگ جهانی دوم شرکت نکرد ، اما امروز می خواهد در خط مقدم این مبارزه باشد.

با خبرنگار ما در استکهلم ، فردریک اشتباه می کند

او رهبر سابق سوئد است که اولین کنفرانس را در سال 2000 در استکهلم برای بزرگداشت هولوکاست برگزار کرد. ایده 21 سال بعد یافتن راه های جدید برای حفظ این حافظه و مبارزه با یهودستیزی مدرن است.

رئیس شورای اروپا ، شارل میشل از بلژیک ، یادآور شد: ما اروپایی ها هرگز نباید این وظیفه را فراموش کنیم. اما به یاد آوردن کافی نیست. یهودی ستیزی دوباره ظاهر می شود زیرا آخرین بازماندگان هولوکاست ما را ترک می کنند. حالا ما باید عمل کنیم ، باید واکنش نشان دهیمبه »

استفان لوفون ، نخست وزیر سوئد ، که ماه آینده استعفا می دهد ، یکی از آخرین نبردهای بزرگ در مبارزه با یهودستیزی را انجام داده است ، وعده داده است که از 15 تا 20 هزار یهودی در سوئد بهتر محافظت می کند. و از این نظر ، انتخاب مالمو برای میزبانی این کنفرانس مهم است. این شهر جهانی ، دروازه مهاجران سوئدی ، اغلب به عنوان یهودی ستیزانه ترین کشور معرفی می شود.

یهودیانی که آشکارا دین خود را اعلام می کنند تهدید می شوند. در سال 2020 ، خواستار کشتار یهودیان در طول تظاهرات شد. نتیجه گیری: جامعه یهودیان در مالمو در حال ذوب شدن است. فقط چند صد خواهد بود.

read همچنین بخوانید: به یهودستیزی در اروپا “نه” بگویید

دیدگاهتان را بنویسید