شهروز سخنوری (الکس) کیست؟


برای گزارش دادن صدای ایرانالکس و مادرش سال ها در آمریکا زندگی می کردند و مادر شهروز شهروند آن کشور محسوب می شود. اعمال ناشایست الکس در آمریکا باعث شد که او از این کشور اخراج شود. او سپس به امارات متحده عربی رفت و دبی را برای زندگی انتخاب کرد، اما در آنجا هم نتوانست دست از شرارت بردارد.

گروگان گرفتن اعضای یک خانواده جنایتی بود که باعث شد الکس در دبی زندانی شود و سپس اخراج شود. این مرد شیطان صفت پس از گروگان گیری در حضور پدر خانواده به مادر و دختر تجاوز کرده بود.

پس از مدتی الکس از ترس دستگیری تصمیم به ترک ایران گرفت. او به مالزی رفت و به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه پلیس ایران از جنایات سیاه این باند که اعضای جدیدی به آن اضافه شدند باخبر شد و تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری آنها آغاز کرد.

داستان الکس و مانلی در سریال آقازاده به تصویر کشیده شد. بخش هایی از این سریال بر اساس اطلاعات به دست آمده از پرونده این قاچاقچیان بود. در این سریال شاهد زندگی نجیب الکس بودیم و در واقعیت این متهم از فروش دختران ایرانی ماهیانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان درآمد داشت.

تلاش برای دستگیری الکس سه سال به طول انجامید تا اینکه در نهایت متهم توسط پلیس بین الملل دستگیر و به ایران بازگردانده شد. او پس از محاکمه به اعدام محکوم شد و این حکم هم اکنون قطعی شده و همدستانش نیز به زندان محکوم شده اند.

شهروز سخنوری که کار کثیف دختر فروشی با نام پوششی اکلس را انجام می داد، دستگیر شد. او در سال ۱۳۶۹ پس از تبعید از دبی، باند اسکورت دختران ایرانی را با کمک یک مادر و دختر به نام «مانلی» تأسیس کرد.

دستگیری شهروز سخنوری رئیس باند قاچاق دختران ایرانی

سرانجام پس از ۳ سال کار پیچیده اطلاعاتی، “الکس” سرکرده باند قاچاق و فروش دختران ایرانی در مالزی دستگیر و به ایران منتقل شد.
سرکرده این باند مخوف با استفاده از دختران ایرانی و بهره کشی جنسی از آنها ثروت میلیاردی به دست آورده بود. درآمد ماهانه او از فروش هر دختر ایرانی ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود.

شهروز سخنوری قبل از سال ۱۳۶۹ مقیم آمریکا بود که به دلیل فعالیت های غیرقانونی از این کشور اخراج شد و مدتی در دوبی اقامت گزید.

شهروز سخنوری (الکس) کیست؟

او همچنین به دلیل ارتکاب جنایاتی مانند تجاوز به زنان و دختران از دبی اخراج شد تا به ایران بازگردد.

دلیل اخراج الکس از دبی چه بود؟

مانلی، دست راست الکس درباره علت اخراج شهروز سخنوری از دبی می گوید: الکس به همراه چند نفر دیگر خانواده ای را در دبی گروگان گرفتند و در مقابل چشم پدر به مادر خانواده و دخترشان تجاوز کردند. به همین دلیل الکس به مدت ۶ ماه زندانی و سپس تبعید شد.

پس از بازگشت به ایران، الکس با مانلی دوست شد تا شبکه خطرناک خود را با مادرش و مانلی تأسیس کند.

صنعت اسکورت دومین صنعت غیرقانونی دنیا محسوب می شود که الکس نمونه ایرانی آن را با مادرش و مانلی راه اندازی کرد. حدود ۴۰ میلیون نفر در این صنعت کار می کنند که در واقع تن فروشی سازمان یافته است.

الکس پس از راه اندازی سرویس اسکورت ایرانی، ایران را به مقصد مالزی ترک کرد تا باند خود را از این کشور مدیریت کند.

الکس در تمام این مدت طعمه خود را از بین دخترانی که تصاویر برهنه خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذاشتند انتخاب می کرد.

به گفته همدستان الکس، درآمد ماهانه او از فروش دختران ایرانی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

مادر شهروز سخنوری، شاینا برکی کیست؟

الکس با گرفتن چند عکس برهنه از مانلی و ارسال آنها برای دوستانش در خارج از کشور، ترتیب سفر مانلی و مادرش به دبی را داد.

سرانجام در سال ۱۹۹۱، شاینا برکی، مادر مانلی و شهروز که او نیز یک شهروند آمریکایی است، برای خدمت به اولین مشتری خود وارد دبی شد.

پس از بازگشت مانلی به ایران، الکس که در این مدت ۲ دختر دیگر را نیز به دام انداخته بود، آنها را به مدیریت مانلی به دبی فرستاد.

شهروز سخنوری (الکس) کیست؟

شهروز سخنوری در ردیف اول و دوم پرونده قاچاق انسان به ویژه دختران جوان به دبی متهم بود و حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور تایید شد.

شهروز سخنوری (الکس) کیست؟

چند سال پیش نیروی انتظامی با تشکیل پرونده برای دستگیری اعضای باند قاچاق دختران جوان به دبی اعلام آمادگی کرد و در نهایت اسامی سرکردگان این شبکه فساد را به پلیس اینترپل و پس از دستگیری اعلام کرد. از عوامل این گروه در رأس آن شهروز سخنوری ملقب به الکس دستگیر شد.

این فرد با دختران جوان در تهران و شهرستان ها ارتباط برقرار می کرد و با وعده های اقامت دائم در کشورهایی مانند امارات و کانادا سعی می کرد آنها را فریب دهد و سپس آنها را به دبی منتقل و در اختیار شیوخ عرب قرار می داد.

سرانجام پس از شکایت چند خانواده از وی، مشخص شد که شهروز سخنوری سرکرده باند فساد است و سعی در فریب دختران جوان دارد.

پس از تحویل وی به پلیس اینترپل، دادگاهی برای وی تشکیل شد و بلافاصله طبق پرونده های قبلی خود به اعدام محکوم شد.