شرایط نوار بدن – دکتر وب سایت رسمی محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ساختار بدن مانند چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و وزن کم ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه گیری جذب چربی موضعی بسیار مثر است. اندام هایی در بدن وجود دارد. دستگاه ترکیب باد از طریق تکانه های الکتریکی که در برابر جریان الکتریکی در بافتهای بدن مقاومت می کنند حرکت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ساختار بدن خود و جزئیاتی را که باید به آنها توجه کنید ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC ، پالس های الکتریکی ، درصد و میزان توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، جداگانه چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، میزان عضله و چربی ، محاسبه ایده آل به محتوای ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس بدن (مقاومت الکتریکی) ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن متفاوت است ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن مهم است. عدم توجه به هریک از این نکات ممکن است منجر به انحراف جزئی از نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی شدید انجام دهید و در صورت انجام این کار ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا ورزش شدید می تواند تأثیر موقت بر بدن داشته باشد.
• اندازه گیری ها همیشه باید در یک موقعیت باشند (مثلاً قبل از رفتن به توالت و غیره) تا نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری به دست آید ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری Have داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی اجتناب کنند ، زیرا احتباس مایعات در بدن آنها می تواند منجر به نتایج اشتباه شود.
اطمینان حاصل کنید که قسمت پایینی پا تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانع جریان نور شود.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایع ممکن است باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه های اندازه بدن ، فرستنده ای مانند تلفن همراه همراه نداشته باشید زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید