شاگردان شمسایی به تایلند هم گل زدند/ ایران فینالیست جام ملت های فوتسال آسیا شدبه گزارش صدای ایران، تیم ملی فوتسال ایران در دومین دیدار نیمه نهایی جام ملت های فوتسال ۲۰۲۲ آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه سعد عبدالله کویت به مصاف تایلند رفت. تا به فینال این مسابقات راه یابد و حریف ژاپن در این مرحله شود.

گل های ایران را حسین طیبی، محمدحسین درخشانی (۲ گل) و مسلم اولاداقباد (۲ گل) به ثمر رساندند.

نیمه اول

ملی پوشان فوتسال ایران بازی را بسیار تهاجمی آغاز کردند و در ثانیه ۴۹ با شروع مجدد خوب سعید مومنی و ضربه تمام کننده حسین طیبی توانستند اولین گل خود را به ثمر برسانند. پس از آن ۵ دقیقه این تایلند بود که صاحب توپ و میدان شد و چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه مومنی ایجاد کرد. محمدحسین بازیار اولین اخطار این بازی بود و در دقیقه ۶ از داور کارت زرد گرفت. در دقیقه ۷ بازی سرمربی تایلند درخواست تایم اوت کرد. یک دقیقه بعد حسین طیبی روی شروع مجدد خوب مومونبی می توانست گلزنی کند اما دروازه بان تایلند این موقعیت تک به تک را نجات داد.

در دقیقه ۹ سعید مومنی موقعیت بسیار خوبی را از مهاجمان تایلند گرفت و ثانیه هایی بعد سالار آقاپور روی پاس زیبای اولادقباد نتوانست گل دوم را به ثمر برساند. سپس بازی برای دقایقی آرام دنبال شد. حمزه کدخدا به دلیل رعایت نکردن منطقه آگوست توسط داور استرالیایی با کارت زرد جریمه شد. واکنش زیبای سعید مومنی در دقیقه ۱۵ بعد از اشتباه رفیعی پور مانع از باز شدن دروازه تیم ملی شد.

در ۵ دقیقه پایانی نیمه اول دفاع تایلند با وجود شوت های طیبی، درخشانی و آقاپور برای دومین بار مانع از گلزنی ایران شد تا شاگردان شمسایی با برتری یک بر صفر به رختکن رفتند.

نیمه دوم

باز هم ایران این نیمه را با گل آغاز کرد و در دقیقه ۲ نیمه دوم محمدحسین درخشانی با ضربه سر پاس زیبای آقاپور توانست اختلاف را به دو برساند. دو دقیقه بعد روی توپ آقاپور و پاس رفیع پور، مسلم اولاد قباد به زیبایی دروازه تایلند را باز کرد و ایران را ۳ بر صفر پیش انداخت تا سرمربی تایلند مجبور به استراحت شود. در ادامه درخشش مومنی باز هم دروازه ایران باز نشد و شماره ۸ تایلند در دقیقه ۷ نیمه دوم با کارت زرد پنالتی شد.

حرکت زیبای تیمی و یک و دو اولاداقباد و رفیعی پور باعث شد اولادقباد گل دوم خود و گل چهارم ایران را به ثمر برساند. کمتر از یک دقیقه بعد و دوباره شبیه به گل دوم، محمدحسین درخشانی توانست روی پاس آقاپور گل دوم خود و پنجمی ایران را به ثمر برساند. آبی پوشان پس از این گل تایلند را به پاور پلی آوردند. حدود ۵ دقیقه قدرت بازی تایلندی ها سودی نداشت و نتوانستند دروازه مومنی را باز کنند. در ۵ دقیقه پایانی سینا پرکاس به جای مومنی درون دروازه ایران ایستاد.

بازی قدرتی تایلندی ها در ۲ دقیقه پایانی بی فایده بود تا ایران در فینال جام ملت های فوتسال آسیا با برتری ۵ بر صفر مقابل تایلند حریف سامورایی ها شود. تیم ملی فوتسال ایران روز شنبه در دیدار فینال به مصاف ژاپن می رود.

ترکیب اصلی ایران: سعید مومنی، مسلم اولاد قباد، حسین طیبی، محمدحسین درخشانی و سالار آقاپور