سینماها ۲۵ تیرماه اعلام شدگزارش کردن صدای ایرانبه گفته همایون اسعدیان – دبیر شورای صنفی نمایش – سینماهای سینما روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه از صبح تا عصر تعطیل و آخرین اکران برای تماشاگران آزاد خواهد بود.

اکران سه فیلم «تی تی»، «پیتوک» و «بازیوو» از امروز ۲۴ تیرماه آغاز شده و فیلم های «تالاخون»، «روز شام» و «زاوالا» از ابتدای تیرماه اکران شده اند. .

«تی تی» با بازی الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر و هوتن شکیبا و داستان آن درباره زنی به نام «تی تی خوله» است که می خواهد بشریت را نجات دهد و آشنایی او با یک استاد فیزیک ماجراهای جدیدی را در زندگی او رقم می زند.

«بازیوو» به کارگردانی امیرحسین کهرایی در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان رونمایی شد که پژمان بازغی، برزو ارجمند، محمدرضا هدایتی، لیندا کیانی، سحر زکریا، مجید افشاری و رضا شفیعی جم در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

«پیتوک» اولین تجربه کارگردانی بلند سینمایی مجید صالحی است که مهتاب کرامتی، هادی حجازی فر، الناز حبیبی، شاهرخ فروتنیان، شیرین آقاکشی، روناک قاسمی، محمدهادی عطایی، کورش اسداللهی و حسن پورشیرازی به عنوان بازیگر نقش آفرینی می کنند.

در «تالاخون» ساخته ابراهیم شیبانی، شهاب حسینی، حسام منظور، ترنم کرمانیان، زهرا خوشکام و بهار قاسمی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری است که نوید پورفرج، پوریا رحیمی سام و هدی زین العابدین بازیگران اصلی آن هستند.