سیل وحشتناک در شمیرانات/ مادری جان باختبه گزارش صدای ایران، مجتبی زکریان روز دوشنبه پس از این حادثه تاکید کرد: با هماهنگی انجام شده با اورژانس وی تلاش برای نجات فرزندش ادامه دارد.

با توجه به شرایط بحرانی از عموم مردم تقاضا داریم از سفرهای غیرضروری به نقاطی از شهرستان به ویژه رودبار قصران خودداری کنند.

وی ضمن هشدار به گردشگران و اهالی از تردد غیرضروری در جاده ها، حضور در طبیعت و استراحت در حاشیه رودخانه ها گفت: از پایتخت نشینانی که در ایام محرم به روستاهای خود باز می گردند نیز تقاضا داریم در مراسم عزاداری شرکت کنند. اباعبدالله الحسین علیه السلام. تا زمان بهبود وضعیت باید از هیئات مذهبی تهران بهره مند شوند تا در این شرایط بحرانی شاهد اختلالات سنگین ترافیکی و خدمات رسانی نباشیم.

بر اساس این گزارش با اعلام این حادثه ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس کشور به رودبار قصران اعزام شده است.

بارش شدید باران از بامداد ۱۵ مردادماه در شمیرانات به صورت متناوب آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

رودبار قصران با آب و هوای کوهستانی دارای ۲ شهر اوشان، فشم میگون، شمشک، دربندسر و ۱۶ روستای شهرستان شمیرانات با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر است که در شمال شرقی پایتخت قرار دارد.
این بخش به دلیل عبور از رودخانه جاجرود، مناطق حفاظت شده محیط زیست و طبیعت بکر، تنگه ها و مراکز متعدد خدمات رفاهی، پیست های اسکی و مدرسه بین المللی یخ نوردی، کوهستان دیدنی، در تمامی فصول سال مورد استقبال ورزشکاران و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری قرار می گیرد. جاده ها در تمام فصول سال قرار داده شده.

رودخانه قصران به دلیل شرایط جوی و کوهستانی و عبور رودخانه در سال‌های مختلف در معرض بلایای طبیعی از جمله ریزش بهمن، رانش زمین، طغیان رودخانه‌ها، سیل، ریزش سنگ و در نهایت تخریب زیرساخت‌ها، بافت‌های مسکونی و گاهی از بین رفتن زندگی