سیل در رودهان یک قربانی گرفتگزارش کردن صدای ایرانرضا طاهرخانی اظهار داشت: شاهد سیل در سه روستای آردینه، جورد و وسکاره بودیم. یک نفر میانسال نیز مفقود شده بود که جسد وی توسط تیم عملیاتی ستاد بحران شهرستان کشف شد. این فرد میانسال از اهالی روستای وسکاره بود.

وی افزود: پس از بارندگی دیشب ساعت سه بامداد امروز پنجشنبه سیل شدید در رودخانه سیاهرود و روستاهای اطراف آن مانند وسکاره، آردینه و جرد واقع در قسمت شمالی رودخانه رخ داد که خسارت مالی شدیدی به باغ ها و دامداری ها وارد کرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: سیل چند خودرو را با خود برد و راه های روستایی را به طور کامل مسدود کرد. مسئولان ستاد بحران شهرستان و بخشداری رودهان از ابتدا در محل حضور داشتند.

طاهرخانی گفت: اکنون پس از تلاش چند ساعته اعضای تیم مدیریت بحران، راه ارتباطی سه روستا باز شده اما سیل ۱۰ خودرو و تعدادی دام را برد و خسارات سنگینی به جاده ها، برق وارد کرد. ، آب و مخابرات.

دستگاه های خدماتی در حال کار و ارائه خدمات هستند

فرماندار دماوند با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارات انجام نشده است، گفت: اکنون با افتتاح جاده روستا، کار تیم عملیاتی ستاد بحران به پایان رسیده است، اما برای اتصال آب، برق و مخابرات به روستاییان، ارائه دهندگان خدمات در حال کار و ارائه خدمات هستند.