سناریوی اصولگرایان برای گشت ارشاد; آنها می خواهند هزینه های زیاد و بی کفایتی را سرپوش بگذارندگزارش کردن صدای ایراناعتمادعلی شکوری راد سخنگوی جبهه اصلاحات و از فعالان سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که چرا برخی اصولگرایان در رابطه با موضوع حجاب و گشت ارشاد به اصلاح طلبان حمله می کنند، اظهار داشت: این سخت گیری ها در مورد حجاب قبلا وجود داشته است. اما اینکه الان تشدید می شود به این دلیل است که موضوع اصلی که وضعیت اقتصاد کشور و معیشت مردم است از مبحث اول به مبحث دوم تبدیل شده است. به همین دلیل، فکر می کنم اصولگرایان که این مسائل غیراقتصادی را برجسته می کنند و درباره آن صحبت می کنند، اگرچه در نگاه اول به ضرر خودشان تمام می شود، اما در واقع به دنبال طرح مسائل هستند تا آسیب بزرگتر که مردم را به خود جلب می کند. توجه به ناکارآمدی ها و فسادها در دوره حاکمیت یک سویه اصولگرایان، آیس را تحت الشعاع قرار دادند.

برای اینکه مردم را از مسائل اصلی منحرف کنند، مسائل غیر اصلی را به مسائل اصلی تبدیل می کنند

به گزارش مانیبان، وی افزود: اساساً هزینه این موضع گیری ها برای تندروها مهم نیست و عمدا زیر بار این هزینه ها می روند تا از بار هزینه های سیاسی بزرگتر در زمینه فساد، ناکارآمدی و گرانی جلوگیری کنند. که زیر پای آنهاست و به نوعی عوام فریبی است. انجام می دهند. این یک سیاست شناخته شده برای منحرف کردن مردم از مسائل اصلی با تبدیل مسائل غیر اصلی به موضوعات اصلی است.

داغ کردن این مسائل توسط اصولگرایان، گسترش علم و عوام فریبی است

شکوری راد تاکید کرد: بحث حجاب اجباری و سخت گیری در مورد آن و سبک زندگی و پوشش مسئله مردم است اما موضوعی نیست که به آن سیاسی شود. در واقع این مطالبات نوعی شکل غیرقابل حرکت دارد و به نظر ما تبدیل آن به یک جریان سیاسی کارکرد مثبتی ندارد. سیاسی کردن این موضوعات به نفع شما نیست و به همین دلیل است که اگر کمتر اصلاح طلبی را می بینید که مستقیماً وارد این نوع مسائل فرهنگی و حجابی می شود، می داند که گرم کردن این مسائل توسط اصولگرایان فقط گسترش علم و عوام فریبی است. البته برخی نهادها با این مسائل به نیروهای عملیاتی خود انگیزه می دهند که نسبت به موضوع اصلی معیشت و گرانی منفعل هستند.

وی در پاسخ به اینکه برخی از اصولگرایان، اصلاح طلبان را مقصر به وجود آمدن موضوعی مانند حجاب می دانند و می گویند دارند به آمریکا تقلب می کنند، تصریح کرد: این حرف ها را آن دسته از اصولگرایان می گویند که در حاشیه هستند و نمی دانند چه سناریویی وجود دارد. است. توسط دوستان خودشان در حال اجراست و موضوع اصلی چیست؟ کسانی که از نظر تشکیلاتی و تشکیلاتی در حاشیه هستند، از نظر ذهنی عقب مانده و از تصمیمات اصلی جناح خود بی اطلاع هستند، لذا این حرف ها را می زنند. از این رو نباید سخنان آنها را نادیده گرفت.