سماگلوتاید در کانادا تایید شد: زمان تغییر بازی فرا رسیده است


توسط ایان پاتون، دکترا، مدیر وکالت و مشارکت عمومی، چاقی کانادا

پس از مدت ها انتظار، روزی فرا رسیده است که Health Canada یک گزینه درمانی جدید برای مدیریت چاقی به شکل داروی semaglutide 2.4mg (با نام Wegovy) تایید کرده است. به دلیل داده های چشمگیر نتایج قابل توجهی بهبود یافته را در مقایسه با سایر گزینه ها پیشنهاد می کند. این یک گام مهم در ارائه یک جعبه ابزار متنوع و موثر از گزینه ها برای رسیدگی به این بیماری مزمن پیچیده است.

تا به امروز، جعبه ابزار ما محدود بوده است. جراحی چاقی موثرترین درمان برای چاقی بوده است، اما هیچ درمانی جهانی نیست و جراحی برای بسیاری از افراد انتخاب مناسبی نیست. علاوه بر این، جراحی چاقی به شدت مورد استفاده قرار نمی گیرد. ما زمان‌های انتظار طولانی غیرقابل قبولی داریم که در سراسر کشور بسیار متفاوت است، در بسیاری از موارد انتظارها بر حسب سال اندازه‌گیری می‌شوند. هیچ کس نباید چندین سال برای درمان یک بیماری مزمن صبر کند. نتیجه نهایی پیشرفت بیماری، پیامدهای بدتر سلامتی و تأخیر در دستیابی به سلامتی بهتر است.

دکتر. آریا شارما، مدیر علمی سابق OC، مرتباً این نکته را در ارائه‌ها مطرح می‌کرد و تأکید می‌کرد که در تمام بیماری‌های مزمن دیگر می‌توان به این شکاف درمانی فکر کرد که می‌توان با درمان‌های دیگری مانند داروها برطرف کرد. داروها مقیاس پذیر هستند و چیزی که می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد. با آنچه در مورد نقش می دانیم مغز و زیست شناسی در چاقیاین امید وجود دارد که درمان‌های مؤثری که به این عوامل رسیدگی می‌کنند، بتوانند به طور قابل‌توجهی نتایج را برای افراد مبتلا به چاقی بهبود بخشند. در حالی که داروهایی که در حال حاضر برای مدیریت چاقی تایید شده‌اند، بی‌خطر و موثر هستند، اثربخشی آن‌ها معمولاً تا حدودی کمتر از آن چیزی است که در جراحی چاقی مشاهده می‌شود.

چیزی که باعث شده است راه اندازی سماگلوتاید ۲.۴ میلی گرم به عنوان یک “تغییر بازی” تلقی شود این است که داده ها نشان می دهد که اثربخشی این دارو به اثربخشی جراحی چاقی نزدیک می شود. به عنوان فردی که با چاقی زندگی می‌کند، هیجان‌انگیز و امیدوارکننده است که با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری، گزینه‌های بیشتری در دسترس هستند تا افراد بیشتری بتوانند بیماری خود را مدیریت کنند.

با این حال، تایید این تغییر دهنده بازی تنها نیاز به تغییر خود بازی را برجسته می کند. بله، یک ابزار جدید در دسترس است و نوید زیادی را نشان می دهد، با این حال، در دسترس بودن و دسترسی دو چیز بسیار متفاوت هستند. در کانادا، دسترسی به درمان‌های موثر چاقی مبتنی بر شواهد بسیار دشوار است. فراتر از زمان انتظار برای جراحی چاقی، افراد مبتلا به چاقی معمولاً به متخصصان بهداشتی با آموزش مدیریت چاقی دسترسی ندارند، پشتیبانی از مواردی مانند سلامت روان، درمان شناختی رفتاری، تغذیه و فعالیت نیز بسیار محدود است. وقتی صحبت از داروهای چاقی می شود، تعداد بسیار کمی از کانادایی ها از طریق برنامه های دارویی دولتی یا خصوصی پوشش دارند.

این عدم پوشش و دسترسی به درمان‌های مؤثر ریشه در به رسمیت نشناختن چاقی به‌عنوان یک بیماری مزمن و برچسب زدن نادرست آن به‌عنوان وضعیت «سبک زندگی» یا به عبارت دیگر، کاری است که با خود انجام داده‌اید و لایق درمان نیستید.

بنابراین در حالی که جعبه ابزار ما بزرگتر و موثرتر می شود، ما تغییرات قابل توجهی در مورد افرادی که قادر به باز کردن جعبه ابزار هستند ندیده ایم.

اکنون زمان آن است که شروع به سر و صدا کردن و سوال پرسیدن کنید. از متخصصان سلامت خود در مورد چاقی و مدیریت چاقی سوال کنید. از این استفاده کن اینفوگرافیک و آنها را به ما هدایت کنید دستورالعمل های عمل بالینی. از ارائه دهنده مزایای خود بپرسید که چرا درمان های چاقی را به همان روشی که برای سایر بیماری های مزمن پوشش می دهد، پوشش نمی دهد. از کارفرمای خود بپرسید که چرا درمان های چاقی در برنامه های مزایای شما در همان سطح با بیماری های دیگر گنجانده نشده است. می توانید الگوهایی از حروف را پیدا کنید که می توانید از آنها استفاده کنید اینجا. از سیاست گذاران محلی، استانی و فدرال خود بخواهید که چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن بشناسند و سیاستی را اجرا کنند که از دسترسی به مراقبت های مبتنی بر شواهد پشتیبانی می کند. این کمپین.

تغییر بازی با انجام مکالمات شروع می شود و هر چه این مکالمات بیشتر باشد، انجام تغییرات مورد نیاز آسان تر خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر