سعید بوتفلیقه به دو سال زندان محکوم شدتاریخ انتشار:

در الجزایر ، خبرگزاری رسمی APS گزارش داد که سعید بوتفلیقه ، برادر کوچکتر عبدالعزیز بوتفلیقه ، رئیس جمهور فقید ، به دلیل ممانعت از “اجرای صحیح عدالت” از سوی دادگاه الجزایر به دو سال زندان محکوم شده است. دادستانی وی را به اتهام “تحریک به جعل اسناد رسمی” و “سوء استفاده از قدرت” به هفت سال زندان محکوم کرد. در عین حال ، عدالت چندین مقام دیگر رژیم قدیم در الجزایر را تحت تعقیب قرار می دهد.

سعید بوتفلیقه ، مشاور با نفوذ سابق رئیس جمهور برادر ، از ماه مه 2019 در زندان بود ، زمانی که به همراه سه متهم دیگر دستگیر و به 15 سال زندان محکوم شد. وی به اتهام “توطئه علیه ارتش” در دادگاه نظامی محاکمه شد.

ارتش در آن زمان حمایت از عبدالعزیز بوتفلیقه را برای غلبه بر بحران هیراک ، جنبش اعتراضی مردمی علیه پنجمین دوره ریاست جمهوری بیمار ، متوقف کرد.

گفت بوتفلیقه تنها نبود

در ژانویه 2021 ، دادگاه تجدیدنظر نظامی سعید بوتفلیقه را تبرئه کرد. اما در سایر موارد تحت بررسی ، قبلاً ذکر شده بود. وی بعداً با حکم “فروش ضربه” به زندان غیرنظامی منتقل شد.

سعید بوتفلیقه تنها در دادگاه الجزایر حاضر نشد. متهم اصلی پرونده ، طیب لاه وزیر دادگستری سابق ، به شش سال زندان و علی حداد مدیر سابق کارفرمایان نیز مانند بازرس کل سابق وزارت به دو سال زندان محکوم شدند. عدالت.

دیدگاهتان را بنویسید