سری قند خون: وعده های غذایی برای قند خون متعادل در بارداری – تغذیه مادلینافزودن گوشت و سبزیجات اضافی بدون نشاسته به غذاهای ماکارونی می تواند به تعادل یک غذای معمولی با کربوهیدرات بالا همانطور که قند خون شما می خواهد کمک کند. انتخاب سس کاهو به جای ساندویچ های سنتی (رومی یا پازی را در نظر بگیرید) می تواند مصرف کربوهیدرات خالی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر برنج سفید نشاسته ای یا سیب زمینی سفید دلخواه دارید ، برای انتخاب کربوهیدرات کمتر گل کلم را خرد یا خرد کنید.

فیبر را نیز فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبر محلول ، نقش مهمی در کند کردن جذب قند خون دارد. مواد مغذی بیشتری نسبت به هر دو محلول (محلول در آب مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و نامحلول (در دانه ها و پوست بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، سبوس گندم و برنج قهوه ای) وجود دارد. رژیم غذایی (SOURCE)

این می تواند به سادگی افزایش بخش سبزیجات بدون نشاسته یا اضافه کردن چیا یا تخم کتان آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به یاد داشته باشید: برای افزایش مصرف فیبر باید مقدار زیادی آب بنوشید.

بر غذاهای مغذی و پر فیبر مانند آووکادو ، عدس ، دانه چیا ، گل کلم و میوه هایی مانند تمشک و توت تمرکز کنید. آنها نه تنها فیبر بالایی دارند ، بلکه کربوهیدرات کمی نیز دارند.

غلات کامل به طور کلی حاوی فیبر کمی هستند ، اما میزان کربوهیدرات آنها چندین برابر بیشتر است و این بهترین انتخاب برای آنها نیست. روزانه حدود 30 گرم فیبر بخورید ، هرچند در دوران بارداری این مقدار بیشتر نباشد. شما می توانید 5 گرم در یک قاشق دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت کنید ، بنابراین این مقدار بسیار قابل انجام است.

اگر با برخی توصیه های فیبر سالم در هضم مشکل دارید ، گزینه های کم فیبر FODMAP را امتحان کنید:

  • عدس کنسرو شده

  • دانههای چیا

  • تمشک

  • کینوا خوب شسته شده

همچنان سعی کنید یکی را پیدا کنید که برای بدن و قند خون شما بهتر عمل می کند. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن دارای آن است ناهمسان و پاسخ می دهد ناهمسان به ناهمسان خوراکی ها.

دیدگاهتان را بنویسید