ساکنان منطقه Tayoune پس از درگیری های مرگبار ناامید شدندتاریخ انتشار:

در لبنان ، درگیری های خشونت آمیزی امروز پنجشنبه در بیروت ، پایتخت ، بین طرفداران حزب امل و تک تیراندازان ، احتمالاً شبه نظامیان مسیحی رخ داد. در عرض چند ساعت ، کلاشینکف ، تک تیرانداز و راکت انداز در منطقه تایونه در مرز قدیمی بین شیعیان و مسیحیان بازمانده از جنگ داخلی لبنان آتش گشودند. در این درگیری 6 نفر کشته و 50 نفر زخمی شدند.

با خبرنگار ما در بیروت ،نوآ پینید

پس از چندین ساعت درگیری ، منطقه تایونه آرام شد. ارتش لبنان محله را به طور کامل محاصره کرد.

این حادثه خشونت آمیز در این منطقه تاریخی جنگ داخلی لبنان ، جایی که زمانی مرز بین شبه نظامیان شیعه و مسیحی در آنجا بود ، خاطرات بدی را زنده می کند. نسرین سید 44 ساله است. او در ساختمانی چند متری زندگی می کند که بعدازظهر پنجشنبه درگیری بین طرفداران امل و حزب الله و شبه نظامیان ناشناس در آنجا رخ داد. او و همسرش به مدت چهار ساعت در راهرو پنهان شدند.


امروز صبح خیلی زود از محل کار به خانه آمدم ، باید ساعت 11 صبح به تمرین می رفتم و تصویربرداری ساعت 10.45 صبح شروع می شد. او متوقف نشد ، متوقف نشد. من با همسرم در خانه بودم ، اما یک آپارتمان کوچک بود ، ما باید در راهرو می ماندیم. ظهر برق قطع شد و ما هیچ اطلاعاتی نداشتیم ، اما می توانستیم صدای او را بشنویم تا ببینیم آیا همه ما خوب هستیم. ما احساس کردیم که تنش افزایش یافته است و من فکر می کنم چند بمب شنیدم. ما خاطرات داشتیم ، آغاز جنگ بود. در سال 75 نیز همینطور بود ، اما امیدواریم دوباره شروع نشود.

آپارتمان محمد و خانواده اش در خط آتش به شدت تحت تأثیر آتش سوزی پلیس قرار گرفت. پنجره ها شکسته اند ، دیوارهای اتاق نشیمن با سوراخ گلوله پوشانده شده است.

« این وحشتناک است. ما غیرنظامی ، مسیحی و مسلمانی هستیم که با هم زندگی می کنیم. امیدوارم همه لبنانی ها مخالف باشند. آنها می خواهند با هم زندگی کنند. »

اسماعیل که در ساختمان روبرو کار می کند ، بیشتر بدبین است. “ اینجا دیگر هیچ کس آینده ای ندارد. هر روز شواهدی بر این امر وجود دارد. در اینجا آنچه امروز اتفاق افتاده است. سیاستمداران مردم را دستکاری کرده و از آنها به عنوان طعمه استفاده می کنند. اینجا همه را کنترل می کنند. من از قبل جنگ لبنان را می شناختم. با نگاهی به آنچه در حال حاضر در حال رخ دادن است ، متوجه می شوم که تاریخ تکرار می شود. »

کمی جلوتر ، یوسف 62 ساله جانباز جنگ داخلی است. یک شبه نظامی قدیمی مسیحی نیز عزادار شروع خشونت است که محله او را تکان داده است.

« من جنگ را گذرانده ام و امیدوارم به آن مرحله باز نگردیم ، زیرا واقعاً غم انگیز است. ما امیدواریم که اوضاع بهتر شود ، خواهیم دید ، باید منتظر باشیم. »

با این حال ، پس از خاموش شدن میکروفون های ما ، پلیس گفت که دیگر به آشتی بین شبه نظامیان شیعه و مسیحی در همسایگی خود اعتقاد ندارد و به این نتیجه رسید که همه خود را برای جنگ آماده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید