سازمان جهانی بهداشت، برای #روز جهانی دیابت، شرمساری و انگ چربی را انتخاب کرد


از کجا باید با این شروع کرد؟

اول از همه، بیش از ۲ نوع دیابت وجود دارد (منظورم حتی لیست توییت ۳ است)، اما واقعاً، روز جهانی دیابت را با یک اینفوگرافیک از یک فرد چاق با پاهای برهنه بر روی پسر تنبلی که یک کیسه چیپس غول پیکر می خورد، به رسمیت می شناسید؟

این قطعاً روایت تنبلی پرخور است که بسیاری از جامعه آن را قبول دارند، اما سازمان جهانی بهداشت؟

و بله، وزن، رژیم غذایی و فعالیت بدنی با خطر ابتلا به دیابت مرتبط است، اما اینکه WHO چیزهایی را برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بیهوده کند، آیا افراد چاق، تنبل و پرخور هستند؟ ذهن به هم می ریزد.

به ژنتیک، عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت (از جمله فقر، تحصیل، نیازهای مراقبتی، و غیره)، شرایط پزشکی همراه و موارد دیگر توجهی نداشته باشید، سازمان جهانی بهداشت واقعی در روز جهانی دیابت اعلام می کند که اگر دیابت نوع ۲ دارید، این شماست. عیب.

البته این امر همچنین این واقعیت را نادیده می گیرد که برای اولویت دادن عمدی و دائمی تغییر رفتار در مورد غذا و تناسب اندام به نام سلامتی، فقط مقدار خیره کننده ای از امتیازات لازم است و البته واقعیت هزاران ژن و هورمون شناخته شده را انکار می کند. در تنظیم وزن و انتخاب های غذایی نقش دارد.

شاید این به عنوان فرصتی برای WHO باشد تا نگاه دقیق‌تری به وزن و سوگیری و ننگ دیابت داشته باشد و برخی منابع را برای کمک به آموزش جهان در مورد خطرات و خطرات ناشی از آن متمرکز کند. برای بیش از ۲۴ ساعت، آنها به سادگی یک توییت به تاپیک توهین‌آمیز، نادرست و اشتباه خود اضافه می‌کردند و بیان می‌کرد که بازخوردی را که در پیام‌های بعدی دریافت کرده‌اند در نظر می‌گیرند، سپس دیروز بعد از ظهر، سرانجام آن را حذف کردند. در اینجا امیدواریم موضوعی در مورد سوگیری ضمنی و صریح از سوی سازمان جهانی بهداشت در ادامه راه ببینیم.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر