سازمان‌های غیردولتی بهداشت و درمان شیلی انطباق دستورالعمل‌های جامع چاقی در کانادا را منتشر کردند: بیانیه مطبوعاتی


شیلی رویکرد مبتنی بر شواهد را برای مراقبت از چاقی راه‌اندازی می‌کند که ریشه در دستورالعمل‌های عمل بالینی ۲۰۲۰ حوضه آبخیز کانادا دارد.

ادمونتون، ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ – رهبری کانادا در مراقبت از چاقی و تحقیقات مرتبط امروز در آمریکای لاتین به نمایش گذاشته می‌شود، زیرا چندین انجمن مراقبت‌های بهداشتی در شیلی دستورالعمل‌های درمان چاقی بزرگسالان (CPGs) را منتشر می‌کنند که بر اساس CPG منتشر شده در سال ۲۰۲۰ توسط Obesity Canada و انجمن کانادایی منتشر شده است. پزشکان و جراحان چاقی.

خلاصه ای از دستورالعمل های شیلی امروز در مجله بالینی منتشر شد مدویو، و ۱۸ فصل عمیق اضافی به طور همزمان منتشر شد در وب سایت کنسرسیوم. کنسرسیوم – Coalición Chilena para el Estudio de la Obesidad (ائتلاف شیلی برای مطالعه چاقی) – متشکل از نمایندگانی از Sociedad de Neurología، Psiquiatría y Neurocirugía (انجمن عصب شناسی، روانپزشکی و جراحی عمومی اعصاب) است. انجمن پزشکی خانواده)، Sociedad Chilena de Cirugía Bariátrica y Metabólica (انجمن شیلی جراحی چاقی و متابولیک)، Sociedad Chilena de Nutrición (انجمن تغذیه شیلی)، Sociedad Chilena de Medicina del Sueñeecietey. آچینومت (انجمن شیلی تغذیه بالینی، چاقی و متابولیسم)، و Sociedad Chilena de Obstericia y Ginecología (انجمن زنان و زایمان شیلی).

CPG ها شواهدی را که از تغذیه درمانی پزشکی، حمایت های رفتاری و سلامت روان، فعالیت بدنی، داروها و جراحی به عنوان درمان های بالقوه، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، در مراقبت از چاقی بزرگسالان حمایت می کنند، نشان می دهد.

می‌گوید: «مانند CPG‌های اصلی کانادا، شیلی‌ها مبتنی بر شواهد و بیمار محور هستند و بر بهبود سلامت کلی و کیفیت زندگی تأکید می‌کنند و از شاخص توده بدن یا یک عدد در مقیاس به عنوان تنها اندازه‌گیری وضعیت سلامتی خودداری می‌کنند». دکتر یودیت پریس، Centro de Nutrición y Cirugía Bariátrica در Clínica Las Condes و عضو انجمن جراحی چاقی و متابولیک شیلی. با استفاده از پایگاه دانش کانادایی به عنوان نقطه شروع، ما توانستیم روند خود را ساده کنیم و تنها در یک سال شواهد خاص شیلی را برای ایجاد توصیه‌های بالینی برای جمعیت شیلی ارزیابی کنیم.

CPG های شیلی نتیجه یک پروژه آزمایشی است که در سال ۲۰۲۱ برای ارزیابی امکان سنجی انطباق CPG های چاقی بزرگسالان کانادایی در دو کشور راه اندازی شد. پس از یک فراخوان آزاد برای درخواست، شیلی و ایرلند به عنوان سایت های آزمایشی انتخاب شدند. ایرلند دستورالعمل های خود را در اکتبر ۲۰۲۲ منتشر کرد. هر کشور از یک رویکرد انطباق بر اساس روش شناسی GRADE استفاده کرد، فرآیندی سیستماتیک برای ارزیابی شواهد علمی مورد بازبینی همتا، که برای توسعه دستورالعمل های اصلی کانادایی استفاده شد.

دکتر مری فورهان، مدیر علمی Obesity Canada و رئیس / فارغ التحصیل دپارتمان علوم شغلی می گوید: «این پروژه آزمایشی نشان داد که دستورالعمل های کانادا در واقع می تواند برای استفاده در کشورهای دیگر با سیستم های مراقبت های بهداشتی، زبان ها و زمینه های فرهنگی متفاوت تطبیق داده شود. و کاردرمانی، دانشگاه تورنتو. برای شیلی و ایرلند، فرآیند انطباق در مقایسه با ایجاد یک دستورالعمل از پایه زمان کمتری برای توسعه نیاز داشت و هزینه‌های کلی توسعه را کاهش داد. برای کانادا، این پروژه به دانشمندان و متخصصان مراقبت های بهداشتی این امکان را می دهد که درباره مراقبت از چاقی و اینکه چگونه می توانیم دستورالعمل ها را از طریق فعالیت های تحقیقاتی مشترک آینده به روز کنیم، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

<30>

اطلاعات بیشتر یا هماهنگی برای مصاحبه:

در کانادا: Nicole Pearce، Obesity Canada، [email protected] / +1-780-492-8361

در شیلی: مویرا فرناندا هرناندز جیمنز، [email protected]، ۸۸۶۸۱۷۱۹ ۹ +۵۶

درباره چاقی کانادا

Obesity Canada-Obésité Canada صدای معتبر کانادا در مورد رویکردهای مبتنی بر شواهد برای پیشگیری، درمان و سیاست چاقی است. ماموریت ما بهبود زندگی کانادایی های مبتلا به چاقی از طریق پیشرفت اقدامات ضد تبعیض، پیشگیری و درمان است. www.obesitycanada.ca