سازمان‌های بهداشتی ایرلند انطباق دستورالعمل‌های شاخص چاقی کانادا را راه‌اندازی می‌کنند: بیانیه مطبوعاتی


ایرلند اولین کشوری است که از دستورالعمل‌های جامع عمل بالینی ۲۰۲۰ کانادا به عنوان پایه‌ای برای رویکرد ملی جدید برای درمان چاقی استفاده می‌کند.

ادمونتون، ۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ – تخصص کانادایی در پیشگیری و درمان چاقی جهشی را در سراسر اقیانوس اطلس ایجاد کرده است، زیرا ایرلند دستورالعمل‌های تمرین بالینی جدید بزرگسالان (CPGs) را برای درمان چاقی که ریشه در CPG منتشر شده توسط Obesity Canada و انجمن Canadian Bariatric Physic رونمایی می‌کند. و جراحان در سال ۲۰۲۰.

CPG های ایرلند امروز در دوبلین توسط انجمن مطالعه چاقی در جزیره ایرلند (ASOI) رونمایی شد. ASOI با ائتلاف ایرلندی برای افراد مبتلا به چاقی (ICPO) و برنامه ملی بالینی خدمات بهداشتی اجرایی برای چاقی در یک فرآیند سازگاری یک ساله برای اضافه کردن زمینه ایرلندی به توصیه‌های کانادایی کار کرد. بیش از ۷۰ متخصص از سراسر ایرلند با استفاده از فرآیند سازگاری با CPG به خوبی تثبیت شده همکاری کردند تا اطمینان حاصل کنند که دستورالعمل ها با مدل مراقبت از چاقی ایرلندی و رویکردهای ارائه خدمات در سیستم مراقبت های بهداشتی ایرلند همسو هستند.

مانند CPG های کانادایی، دستورالعمل ایرلندی بیمار محور است و برای ارائه نقشه راه مبتنی بر شواهد برای مراقبت های عملی چاقی به پزشکان و بیماران طراحی شده است، در حالی که همچنین از افزایش دسترسی به درمان های موجود حمایت می کند. CPG ها نتیجه یک برنامه آزمایشی سازگاری بین المللی هستند که توسط Obesity Canada در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد. این برنامه همچنین در شیلی در حال اجرا است که اقتباس خود را در نوامبر منتشر خواهد کرد. انتظار می رود کشورهای بیشتری CPG های کانادا را در سال ۲۰۲۳ و پس از آن تطبیق دهند.

دکتر کتی برین، رئیس ASOI، می‌گوید: «نویسندگان اصلی CPG کانادا، کار بسیار زیادی را برای ایجاد دستورالعمل‌های عمل بالینی معتبر علمی انجام دادند، و نیم میلیون مقاله بررسی شده توسط همتایان را با استفاده از چارچوب ارزیابی شواهد قوی (GRADE) ارزیابی کردند. “این کار برای CPG های ایرلندی بنیادی بود – در کمتر از یک سال، ما توانستیم تحقیقات ایرلندی را اضافه کنیم و توصیه های موجود را برای جمعیت ایرلندی و زمینه سیستم بهداشتی و تفاوت های ظریف تنظیم کنیم. این یک صرفه جویی در زمان و منابع بود، و محصول نهایی، راهنمای بالینی عملی و مبتنی بر شواهد است که مردم ایرلند می توانند به آن اعتماد کنند. این یک فرصت باورنکردنی برای ما بوده و تغییراتی را در مراقبت از چاقی در سطح ملی ایجاد خواهد کرد.

مدیر علمی Obesity Canada، دکتر مری فورهان، رئیس / فارغ التحصیل، گروه علوم کار و کاردرمانی، دانشگاه تورنتو، می‌افزاید: «ما از اینکه کشورهای دیگر می‌توانند از CPG‌های کانادایی استفاده کنند و دستورالعمل‌های منحصربه‌فردی را برای خود ایجاد کنند، هیجان‌زده هستیم. بسیار کارآمد با تطبیق کشورهای بیشتر با CPG ها، پایگاه شواهد بین المللی برای درمان و پیشگیری از چاقی به طور قابل توجهی رشد خواهد کرد، که به نفع هر کشوری است که چگونه بهترین خدمات را به افراد مبتلا به چاقی ارائه دهد.

خلاصه ای از دستورالعمل های ایرلندی در مجله Obesity Facts منتشر شده است که در اینجا یافت می شود.

هجده فصل تکمیلی در وب سایت ASOI در دسترس خواهد بود.

CPG های کانادا در اینجا موجود است. فصل های مربوط به دارودرمانی و تغذیه درمانی پزشکی هفته گذشته به روز شد.

اطلاعات بیشتر یا هماهنگی برای مصاحبه:

در کانادا: Nicole Pearce، Obesity Canada، [email protected] / +1-780-492-8361

در ایرلند: Ronan Cavanagh، Cavanagh Communications: (086) 317 9731 / [email protected]

درباره چاقی کانادا

Obesity Canada-Obésité Canada صدای معتبر کانادا در مورد رویکردهای مبتنی بر شواهد برای پیشگیری، درمان و سیاست چاقی است. ماموریت ما بهبود زندگی کانادایی های مبتلا به چاقی از طریق پیشرفت اقدامات ضد تبعیض، پیشگیری و درمان است. www.obesitycanada.ca